CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – i my też
W czwartkowe południe po raz kolejny zawitała do nas grupa dzieci z PS nr 13. Wspólne czytanie, wybór książek do zabrania ze sobą (oczywiście o Mikołaju!), żarty i rozmowy wypełniły czas dzisiejszej wizyty.
Czytaj dalej
Bystrzaki w bibliotece
Pierwszego w tym roku śniegu nie przestraszyła się grupa „Bystrzaków” z przedszkola Dzieciaki.pl. Grupa 4-latków po raz pierwszy odwiedziła naszą bibliotekę. Poznanie zasad korzystania z zasobów placówki oraz zbliżające się odwiedziny Świętego Mikołaja zdominowały dzisiejszą wizytę.
Czytaj dalej
Mikołaju, Mikołaju co ty robisz w naszym kraju..?
Przedszkolaki z PS nr 13 aktywnie uczestniczą w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Dziś z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o pracowni Mikołaja, a potem same wybrały książki do czytania w przedszkolu. Oczywiście tematycznie związane ze zbliżającymi się świętami!
Czytaj dalej
Witamy w bibliotece!
Po raz pierwszy odwiedziła nas jedna z najmłodszych grup przedszkolaczków z PS nr 13. Wspólne czytanie i poznawanie biblioteki wypełniły czas dzisiejszej wizyty. Liczymy na szybki powrót dzieci już w roli pełnoprawnych czytelników!
Czytaj dalej
O wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku
Razem z dziećmi z PS nr 28 zastanawialiśmy się dzisiaj, co można zrobić z ziemniaka. Po wysłuchaniu opowiadania o przygodzie Elemelka wszyscy przystąpili do twórczej pracy. Efekty pracy przedszkolaków można podziwiać w bibliotece. Wyobraźnia dzieci nie zna granic!
Czytaj dalej
Jak to ze strażą pożarną było..
Pierwsza wizyta kolejnej grupy przedszkolaków z PS nr 28 przebiegła dziś w miłej i radosnej atmosferze. Po wysłuchaniu opowiadania o straży pożarnej "Sówki" wybrały "swoje" książki i udzielały odpowiedzi na trudne pytania. Na zakończenie wizyty poznały bibliotekę i zasady wypożyczeń.
Pierwsza wizyta
Lubisz książki, to nie zwlekaj
Na Ciebie czeka Biblioteka
Żeby książki czytać chcieć
Wszystkich ich nie musisz mieć
25 października po raz pierwszy pojawiła się w naszej bibliotece grupa czterolatków z PS nr 13 w Kielcach. Rozmowy o książkach, czytanie, oglądanie wybranych pozycji.., tyle ciekawych rzeczy a tu już trzeba wracać …
Jesień i przedszkolaki
Wtem wrzask niesie się po lesie:
- Patrzcie! Patrzcie! Idzie Jesień
Do nas Jesień wkroczyła razem z przedszkolakami z PS nr 13. Ciepłe kurteczki i uśmiechnięte buzie nie przestraszyły się ochłodzenia i raźnie wkroczyły do biblioteki. Wkrótce kolejne odwiedziny!
Czytamy i wypożyczamy
Kolejna wizyta zaprzyjaźnionej grupy przedszkolaków z PS nr 13 w Kielcach jak zwykle upłynęła bardzo szybko i w miłej atmosferze. "Nasze" przedszkolaki umieją już czytać i same wypożyczają książki! Dylematy związane z wyborem pozycji do przeczytania były ogromne.
Czytaj dalej
Dziesięć skarpetek - rozstrzygnięcie konkursu
Filia nr 1 "otrzymała" wiele kolorowych pocztówek "wysłanych" z wakacji. W tym roku wyruszyliśmy w podróż z Dziesięcioma Skarpetkami i przeżyliśmy wiele wspaniałych przygód. Wakacyjny konkurs rysunkowy dla dzieci pt. Skarpetki na wakacjach uważamy za zamknięty. Do zobaczenia za 10 miesięcy.
Czytaj dalej