Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Bajkowi bohaterowie

Cruella de Mon, Baba Jaga, Pinokio, Roszpunka, to tyko niektórzy bohaterowie bajek znani dzieciom. Maluchy potrafiły wskazać z jakich bajek pochodzą postacie, umiały też podzielić je na dobre i złe.

Czytaj dalej

Pomocnik Świętego Mikołaja

W dzień Świętego Mikołaja, niespodziankę przygotował Jego pomocnik. Odwiedził przedszkolaki z PS nr 13 i przyniósł każdemu dziecku mały upominek. Dzieci nie kryły zaskoczenia i w ramach podziękowania zaśpiewały wzruszające piosenki i pastorałki świąteczne.

Czytaj dalej

Na wycieczkę po książeczkę

W słoneczny, grudniowy poranek grupa przedszkolaków z PS nr 13 buszowała wśród książek Filii nr 1 w poszukiwaniu tej idealnej. Każdy wybrał coś dla siebie. Bajecznie kolorowe książeczki opuściły bibliotekę, by sprawić dzieciom radość i wrócić, aby ucieszyć kolejne maluchy.

Czytaj dalej

Baśnie i bajki

Tematem naszego spotkania z uczniami SP nr 14 były bajki i baśnie. Na podstawie wybranych fragmentów książek dzieci odgadywały ich tytuły. Uczniowie starali się dopasować rekwizyty do bohaterów baśni.

Czytaj dalej

Maluszki w bibliotece

22 listopada w gościnne progi naszej biblioteki zawitała grupa trzylatków z przedszkola "U Dominikanek". Maluchy po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę, były więc zainteresowane wszystkim wokół. Obiecały wkrótce do nas wrócić, ale już z rodzicami.

Czytaj dalej

Mieszkańcy lasu

Dzięki interesującym książkom uczniowie SP nr 14 poznali dzisiaj mieszkańców lasu. Odkryli również ich kryjówki. Wcześniejsza wędrówka dzieci po lesie była świetnym wstępem do dzisiejszego spotkania.

Czytaj dalej

Katalog biblioteczny wczoraj i dziś

15 listopada, z dziećmi z klasy IV SP nr 7, rozmawialiśmy o różnicach między pierwszym katalogiem bibliotecznym a tymi współczesnymi. Teoria przeplatała się z praktyką, a uczniowie bardzo szybko zrozumieli potrzebę ich powstania.

Czytaj dalej

Kto ty jesteś? - Polak mały

Symbole narodowe, legendy związane z powstaniem państwa polskiego, ciekawostki i fakty z historii Polski były tematem zajęć z przedszkolakami z PS nr 28.

Czytaj dalej

Łapiemy "delfinki"

Dzisiaj po raz kolejny gościliśmy zaprzyjaźnioną grupę dzieci z PS nr 13. Przedszkolaki oddały przeczytane książki i wypożyczyły nowe pozycje odbierając jednocześnie kolejne naklejki z delfinkami do swoich kart.

Czytaj dalej

Pierwsze odwiedziny

Dzisiaj do biblioteki zawitała grupa przedszkolaków z PS Nr 28 w Kielcach. Dzieci po raz pierwszy gościły w naszej placówce. Po wysłuchaniu opowiadania i samodzielnym wybraniu książeczek maluchy obiecały ponowne odwiedziny.

Czytaj dalej
Strona 1 z 5