Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Grzeczność na co dzień

W dn. 22-25.10.2013 bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola im. Kubusia Puchatka w Kielcach. Przedszkolaki poznały bibliotekę i zasady wypożyczeń książek. Wysłuchały również opowiadania Grzeczność na co dzień, same stosowały zasady „grzeczności” w praktyce.

Czytaj dalej

Cała Polska czyta dzieciom

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w dniach 16 i 23.10.2013 r. odbyły się spotkania z uczniami ZSOS. Dzieci wysłuchały opowiadania A. Onichimowskiej O kangurku, który został listonoszem, a na zakończenie własnoręcznie wykonały koperty i pokolorowały ilustracje. Zajęcia miały związek z przybliżeniem kalendarza świąt nie…

Czytaj dalej

Katalogi biblioteczne

W dniach 9. i 21. października gościliśmy klasy IV z SP Nr 7. Dzieci poznały pojęcie katalogu bibliotecznego, odwiedziły stronę internetową MBP w Kielcach i nauczyły się wyszukiwania potrzebnych im informacji.

Czytaj dalej

Wakacyjna przygoda

19.06.2013 przeprowadzono lekcję biblioteczną w Szkole Specjalnej. Dzieci zapoznały się z jedną z przygód Mikołajka z książeczki Wakacje Mikołajka i własnoręcznie wykonały pocztówkę przedstawiającą wymarzone wakacje.

Czytaj dalej

Maluchy w bibliotece

10 maja 2013 roku do naszej biblioteki zawitały dzieci z Przedszkola Sióstr Salezjanek w Kielcach. Przedszkolaki zwiedziły wypożyczalnię, zapoznały się z zasadami wypożyczeń i wybrały najciekawsze pozycje z księgozbioru przeznaczonego dla najmłodszych czytelników.

Czytaj dalej

Witamy w naszej bibliotece

10 stycznia 2013r. gościliśmy kl. II z KSP w Kielcach. Dzieci zapoznały się z zasadami wypożyczeń w MBP, regulaminem i księgozbiorem naszej filii. Następnie rozmawialiśmy o różnych zwyczajach świątecznych, a na zakończenie wykonaliśmy postacie św. Mikołaja.

Czytaj dalej