Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Przygotowania do świąt

Ciasta, ciasteczka, pierniczki i inne smakołyki pomagają rodzicom przygotowywać przedszkolaki z PS nr13. Dzieci uczestniczą również w ubieraniu choinki. Własnoręcznie przyozdobiły dużą, czerwoną bombkę, którą zawiesiły na przedszkolnej choince.

Czytaj dalej

Poszukiwacze skarbów

14 grudnia naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy V z PS. Dzieci poznały zasady funkcjonowania placówki, a po wysłuchaniu książeczki o Kamyczku same szukały swoich „skarbów”. Maluchy obiecały wrócić do biblioteki w roli pełnoprawnych czytelników.

Czytaj dalej

Książka rękopiśmienna

13.12.2016 odbyło się spotkanie z piątoklasistami z ZSOS nr17. Uczniowie poznali formy książki rękopiśmiennej, powstawanie pisma oraz materiały piśmiennicze.

Czytaj dalej

Maluchy w bibliotece

Na nasze dzisiejsze spotkanie z czterolatkami z PS nr13 zawitał Franklin. Żółwik przebrany w szalik, ciemne okulary i kapelusz od razu został rozpoznany. Po poznaniu historyjki o zagubionej książce, maluchy dowiedziały się, skąd pomysł żółwika na kamuflaż.

Czytaj dalej

Co przyniesie nam Święty Mikołaj?

Co przyniesie nam Święty Mikołaj? Jakie podarunki otrzymamy, a jakich się spodziewamy? Razem z przedszkolakami z PS nr 13 w Kielcach dowiemy się już jutro - 6 grudnia.

Czytaj dalej

Czekamy na Świętego Mikołaja

Mikołaju, od dawna bardzo się cieszymy,
Że Cię wkrótce zobaczymy.
Każde polecenie rodziców spełniamy,
Gdyż z niecierpliwością na prezenty czekamy.
Prosimy - przynieś wszystko to, co chcemy,
A my obiecujemy - rozrabiać już więcej nie będziemy!

Czytaj dalej

Szkolna historia książki

30 listopada spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej z uczniami z SP nr 22. Zastanawialiśmy się, ile przeżyć bylibyśmy pozbawieni, gdyby ludzkość nie wynalazła książki. Czy wiedzielibyśmy coś o minionych epokach, gdyby nie zostały zapisane w przeszłości? Ludzie zapisywali swoje myśli i doświadczenia kolejnym pokoleniom. Również n…

Czytaj dalej

Jak to jest z tym Mikołajem?

Czy Święty Mikołaj istnieje? Na to nurtujące dzieci pytanie, próbowaliśmy dziś odpowiedzieć na zajęciach w ZSOZ nr17. Każdy, kto chce otrzymać prezent 6 grudnia, nie wątpi w istnienie Świętego Mikołaja. Z niecierpliwością czekamy więc na podarunki.

Czytaj dalej

Dobre maniery

Dobrych manier nie można kupić ani w małym sklepiku na rogu ulicy, ani w supermarkecie. Nauczenie się ich nie jest tak proste jak zjedzenie marchewki, ale też nie jest tak trudne jak znalezienie igły w stogu siana. Dzieci z grupy V z „Kubusia Puchatka” świetnie już je znają.

Czytaj dalej

W bibliotece

15.11.2016 naszą bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków z PS nr 28. Dzieci poznały jedną z przygód sympatycznego żółwika Franklina. Następnie „ubrały” go w okulary przeciwsłoneczne, szalik i kapelusz. Tak zakamuflowany Franklin trafił do biblioteki po tym, jak zgubił wypożyczoną książkę. Dzieci wiedzą już, jak należy zachow…

Czytaj dalej
Strona 1 z 5