Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Kartka świąteczna

17 grudnia tematem naszych zajęć w SP nr 14 były oczywiście Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie wysłuchali historyjki o Franklinie i prezencie świątecznym. Następnie dzieci własnoręcznie wykonały przepiękne, kolorowe, błyszczące kartki świąteczne, które podarują swoim rodzicom.

Czytaj dalej

Święta, święta…

13 grudnia, na przedświątecznym spotkaniu, gościła grupa przedszkolaków z PS nr 13. Dzieci brały udział w „tańcu z bombkami”, a następnie rozpoznawały prezenciki na podstawie dotyku. Maluchy musiały zapamiętać jak największą liczbę przedmiotów i narysować je na kartce. W nagrodę wszystkie dzieci dostały cukierki.

Czytaj dalej

Ulubione misie

4 grudnia w SP nr 14 odbyły się zajęcia poświęcone ulubionym pluszakom dzieci - Misiom. Uczniowie poznali historię Misia Tulisia. Chętnie opowiadali o swoich ulubionych pluszakach. Na ilustracjach dzieci rozpoznawały najbardziej znane misie. Następnie, podzielone na dwie grupy, wykonały z kartonu Misia Yogi i Misia Uszatka. Bar…

Czytaj dalej

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia
jest właśnie dzisiaj. 
Wesoły Yogi, sympatyczny Puchatek
ubrany w czerwony kubraczek,
ukochany Miś Uszatek
oraz okrągły nasz Brzuchatek -
wszystkie dzieci pozdrawiają
i w pokoikach na nie czekają.
Pragniemy opieki i czułości
Dla tych małych jegomości. 

Czytaj dalej

Nasza Niepodległa

Dzisiaj ponownie gościliśmy dzieci z PS Nr 28. W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, przedszkolaczki dowiedziały się gdzie leży Polska, jakie miasto jest jej stolicą, poznały również symbole narodowe. Maluszki bardzo chętnie wzięły udział w grze planszowej przybliżającej historię Polski. W nagrodę ot…

Czytaj dalej

Maluchy w bibliotece

Dzisiaj pierwszą wycieczkę do naszej biblioteki odbyły maluchy z PS nr 28. Dzieci wysłuchały opowiadania Kamyczek w bibliotece. Przedszkolaki zwiedziły czytelnię i wypożyczalnię dla dzieci. Na koniec bawiliśmy się przy muzyce, aby lepiej się poznać.

Czytaj dalej

Niepodległościowy tor przeszkód

Na dzisiejszych zajęciach, dzieci z PS nr 28 poznały legendę O Lechu, Czechu i Rusie, a także znaczenie słów: naród i symbole narodowe. Przedszkolaki wzięły udział w grze planszowej, podczas której miały do wykonania różne zadania. Układanie puzzli, odpowiadanie na pytania czy odnalezienie polskiej flagi wśród innych, nie stano…

Czytaj dalej

Sport na wiele sposobów

5 października gościła w naszej bibliotece grupa III z PS nr 13. Podczas zajęć dzieci poznały wiele dyscyplin sportowych. Część maluchów już zaczyna uprawiać swój ulubiony sport. Może niedługo zobaczymy je na olimpiadach….

Czytaj dalej

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

04.10.2018 w PS nr 13 odbyło się czytanie Misiowi Laurze opowiadania W Robaczkowie. Dzieci i maskotka grupy III z zapartym tchem wysłuchały historyjki o przygodach robaczków. Kolejne spotkanie już zostało zaplanowane.

Czytaj dalej

Biedronki i sport

Naszą bibliotekę odwiedziła dzisiaj grupa Biedronek z Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Dzieci próbowały skojarzyć przedmioty z określoną dyscypliną sportową. Zadanie okazało się dość trudne.

Czytaj dalej
Strona 1 z 4