Niebieska Strefa A A+ A++

O Festiwalu

Pociąg do literatury I. Herling-Grudziński Festiwal. 3-5 września 2021.

Wielowątkowy festiwal literacki pod nazwą „Pociąg do literatury. I Herling-Grudziński Festiwal” to przede wszystkim promocja czytelnictwa, wartościowej literatury w kontekście wyzwań cywilizacyjnych społeczeństwa XXI w. Literatura obyczajowa, kryminał, publicystyka, literatura historyczna, reportaż, ale także spotkania i rozmowy wśród uczestników Festiwalu - wszystko po to, by Kielce stały się ważnym punktem na mapie czytelnictwa.

Wprowadzimy literaturę i działania literackie w przestrzeń miejską, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców, mieszkańców i turystów. Naszym celem jest integracja wielu instytucji i pasjonatów literatury wokół idei promocji czytelnictwa.

Festiwal, pełen fascynujących wydarzeń kulturalnych i literackich. Spotkania z pisarzami, publicystami, warsztaty, wystawy, nowości wydawnicze, kiermasze książek, konkursy, gry i zabawy ze słowem z udziałem znakomitych gości. To wszystko czeka nas podczas Festiwalu w Kielcach.

Podczas tegorocznej I. edycji swoją twórczość zaprezentują m. in.: Agata Tuszyńska, Karolina Wilczyńska, Magdalena Grzebałkowska, Małgorzata Swędrowska, Max Czornyj, Jacek Komuda, Stanisław Łubieński.

Zapraszamy do Kielce. Tutaj sięgniesz po najciekawsze książki i miło spędzisz czas z literaturą.

Organizatorzy wydarzenia: Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, Wzgórze Zamkowe - Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Organizatorzy:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Patronat Honorowy:

Partnerzy:

Patronat medialny: