Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Kolorowy świat zwierząt

"Kolorowy świat zwierząt" - pod takim tytułem 20 lutego w Filii nr 10 odbyły się zajęcia dla podopiecznych Świetlicy Środowiskowej 4-Kąty. W ramach akcji Zima w Mieście dzieciaki tworzyły słodkie pieski, a z tajemniczych czarnych kartek wydrapywały kolorowe mozaiki przedstawiające zwierzęta dżungli i tajemnicze jednorożce.

Czytaj dalej

Karnawałowe zabawy

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jadwigi Mikody w Grzymałkowie bibliotekarka z Filii nr 10 chętnie wzięła udział w zabawie karnawałowej. Były tańce, zagadki bajkowe wyścigi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się tatuaże.

Czytaj dalej

Diamentowe kartki

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci oraz Dnia Dziadka młodzież ze Świetlicy Środowiskowej 4-Kąty tworzyła w Filii nr 10 piękne kartki. Życzenia płynące prosto z serca będą wspaniałym prezentem dla bliskich.

Czytaj dalej

Świąteczny czas

8 grudnia przedszkolaki z PS nr 42 wzięły udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Wysłuchały opowiadania "List do Mikołaja", następnie przy dźwiękach piosenki "Ulepimy dziś bałwana" stworzyły Olafa, bohatera bajki "Kraina Lodu". Dzieciaki ubrały także świąteczną choinkę oraz stworzyły szopkę bożonarodzeniową.

Czytaj dalej

Mikołajkowe warsztaty

6 grudnia w Filii nr 10 dzieci ze świetlicy "4 KĄTY" świetnie się bawiły podczas tworzenia świątecznych ozdób. Reniferki i wróbelki powstały by móc zawisnąć na świątecznych choinkach. Podczas zajęć wspólnie ozdobiliśmy także naszą biblioteczną choinkę. Na zakończenie nasi goście otrzymali słodkości.

Czytaj dalej

Dzień Misia

Dzień Misia przedszkolaki z PS 42 świętowały w Filii nr 10. Dzieciaki układały puzzle, pomagały misiom pokonać labirynt i odnaleźć swój cień.

Czytaj dalej

Misie i sowy

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przedszkolaki z PS 32 w Kielcach układały misiowe puzzle i świetnie się bawiły podczas innych przygotowanych z tej okazji konkurencji.

Czytaj dalej

Sowie zagadki

23 listopada przedszkolaki z PS 32 wzięły udział w bajkowych zajęciach pt. Sowie zagadki. Dzieciaki wysłuchały opowiadania "Sowa i dzięcioł" oraz odgadywały zagadki.

Czytaj dalej

Gdzie jest Nemo?

22 listopada, idąc śladem swoich kolegów do Filii nr 10 przybyła kolejna grupa przedszkolaków z PS 32 w Kielcach. Poprzez zabawę poznały bibliotekę i bajkowe zwierzaki, które są im bardzo dobrze znane. Zajęcia bardzo się spodobały, dlatego maluchy obiecały częściej odwiedzać naszą placówkę.

Czytaj dalej

Bajkowe zwierzaki

Tematem dzisiejszego spotkania z przedszkolakami z PS 32 były bajkowe zwierzaki. Po wysłuchaniu opowiadania "Świstaczek, który nie mógł zagwizdać" wzięły udział w przygotowanych dla nich zabawach. Dopasowywały imiona do znanych im z bajek kotów, łowiły wesołe rybki oraz "zwiedziły" zaczarowaną zagrodę. Na zakończenie wcieliły s…

Czytaj dalej
Strona 1 z 46