Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Tydzień Czytania

11.12.2014 w ramach Tygodnia Czytania odbyło się spotkanie z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjalnej ZSOS Nr 17 w Kielcach. Dzieci z klas I-III wzięły udział w zajęciach poświęconych wierszom Juliana Tuwima. Uczniowie starszych klas zapoznali się z przygodami bohaterów książek Oto jest Kasia i O psie, który jeździł koleją. N…

Czytaj dalej

Katalogi biblioteczne

W dniach 6 i 9 października gościliśmy klasy IV z SP Nr 7. Dzieci poznały pojęcie katalogu bibliotecznego, karty bibliotecznej, odwiedziły stronę internetową MBP w Kielcach i nauczyły się wyszukiwania potrzebnych im informacji.

Czytaj dalej

Przedszkolaki w bibliotece

W dn. 24-30 września naszą bibliotekę odwiedzały dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, wysłuchały ciekawych opowieści i obejrzały przygotowane dla nich książki.

Czytaj dalej

Przedszkolaki w bibliotece

W dniach 2.04-7.04.2014r. gościliśmy kolejne grupy uśmiechniętych przedszkolaków. Dzieci poznały bibliotekę, zasady jej funkcjonowania, a na koniec długo i z przejęciem oglądały przygotowane dla nich książeczki.

Czytaj dalej

Wesołe rymy

12 marca w Zespole Szkół Specjalnych odbyło się spotkanie w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka. Zgromadzeni uczniowie wysłuchali Przygód Koziołka Matołka Kornela Makuszyńskiego a następnie przystąpili do ułożenia z wyciętych słów 4 wierszy z przeczytanej lektury. Na zakończenie spotkania pokolorowali postać jej głównego bo…

Czytaj dalej

Cała Polska Czyta Dzieciom

14 stycznia odbyło się kolejne spotkanie z wychowankami szkoły specjalnej. Tematem przewodnim zajęć była zima. Dzieci wysłuchały fragmentu książki Dzieci z Bullerbyn, a następnie wspólnie wykonaliśmy fantastyczne śnieżynki.

Czytaj dalej