A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | usuń filtr

Z Psim Patrolem zwiedzaj bezpiecznie

Koniec lata oznacza finał konkursu na najfajniejszą pocztówkę z wakacji. Zwiedzanie z Psim Patrolem okazało się bardzo bezpieczne i przyjemne. Wszystkie prace zasługiwały na nagrody i tak właśnie się stało. Uczestnicy konkursu dostaną pamiątkowe dyplomy i książki. Następne wakacje już za dziesięć miesięcy.

Czytaj dalej

Jak możemy chronić nasz język i klimat?

10 marca, w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego, odbyło się spotkanie z uczniami SP nr 14. Tematem naszych zajęć była czystość języka i klimatu. Na podstawie dobrych rad autorki Agaty Hącia z książki Co robi język za zębami?, dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powinny poprawnie posługiwać się językiem polskim. W celu ut…

Czytaj dalej

Corrida i flamenco

W pogoni za słońcem, drugi raz w tym tygodniu zawitaliśmy do gorącej Hiszpanii. Maluchy z Przedszkola im. Kubusia Puchatka poznały corridę, flamenco, La tomatinę, zabytki Barcelony, a także hiszpańskie potrawy. Na koniec dziewczynki z wachlarzami i chłopcy z muletami w dłoniach zatańczyli do melodii Pieśń torreadora.

Czytaj dalej

Torreador i byk

W chłodny lutowy poranek, wraz z dziećmi z Przedszkola im. Kubusia Puchatka przenieśliśmy się do słonecznej Hiszpanii. Poznaliśmy hiszpańskie zabytki, potrawy, taniec, a także sport narodowy, jakim jest corrida. Przedszkolaki wzięły też udział w zabawie opartej na walce torreadora z bykiem. Oczywiście żaden z naszych "byczków" …

Czytaj dalej

O zdrowiu

"Pan Kotek był chory i leżał w łóżeczku..." - każdy zna historię przejedzonego koteczka, ale co zrobić, by być zdrowym? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi podczas zajęć z dziećmi z Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Dzieci chętnie dyskutowały na temat wartości przedstawionych produktów. Świetnie rozróżniły zdrowe od tych, który…

Czytaj dalej

Do biblioteki po książeczki

W czwartkowy poranek zjawiła się stała grupa naszych czytelników z PS nr 13. Dzieci zwróciły wypożyczone pozycje i wybrały nieznane im jeszcze książeczki. Życzymy przyjemnej lektury!

Czytaj dalej

Maluszki w bibliotece

Najmłodsza grupa przedszkolaczków aktywnie przyłączyła się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Po wysłuchaniu krótkiego opowiadania o przygodach Kamyczka, dzieci chętnie oglądały inne książki i rozmawiały o zaletach czytania oraz wizyt w bibliotece.

Czytaj dalej

Karnawał nie tylko w Wenecji

Karnawał to czas hucznych zabaw. Naszą zorganizowaliśmy z grupą przedszkolaków z PS nr 13. Niezbędnymi rekwizytami były maski, które dzieci własnoręcznie wykonały z piór i błyskotek. Niektóre przedszkolaki ubrały stroje karnawałowe. Potem rozległy się dźwięki muzyki i wszyscy ruszyliśmy w takt melodii.

Czytaj dalej

Maluchy w bibliotece

Naszymi dzisiejszymi gośćmi były maluchy z PS nr 13. Dzieci były u nas po raz pierwszy. Dowiedziały się, w jaki sposób należy zachowywać się w bibliotece oraz czym różni się ona od księgarni. Większość z nich wiedziała już, jak obchodzić się z książkami. Bardzo nas to cieszy.

Czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka

Przed zbliżającym się świętem babci i dziadka, Jadwiga i Bolesław odwiedzili dzieci z SP nr 14. Opowiedzieli im o swoim wnusiu Tupciu, a uczniowie o swoich dziadkach. Na zakończenie zajęć dzieci postanowiły, że przygotują dla swoich bliskich kolorowe laurki.
Pozdrawiamy wszystkie wnuczęta, Jadwiga i Bolesław   

Czytaj dalej