Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Przedszkolaki i biblioteka

7 grudnia biblioteka gościła w Prywatnym Przedszkolu im. Kubusia Puchatka, w grupie 4-latków. Do naszej wirtualnej wycieczki zaprosiliśmy Kamyczka. Bohater książeczek dla dzieci wyruszył wraz z przedszkolakami w "odwiedziny" do biblioteki.

Czytaj dalej

Mikołajkowe spotkanie

3 grudnia gościliśmy w przedszkolu im. Kubusia Puchatka, w zaprzyjaźnionej grupie 5-latków. Dzieci po wysłuchaniu książeczki o Basi opowiadały o swoich spotkaniach z Mikołajem i przygodach związanych z tym wydarzeniem. Na zakończenie samodzielnie wykonały mikołajkowe figurki. Wkrótce kolejne spotkanie.

Czytaj dalej

Wirtualne spotkania przedszkolaków

- "Dzień dobry. Poznajecie Panią z ekranu telewizora?"
-"Tak!!! To Pani z biblioteki!"
Pomimo zamknięcia, nie zostawiamy swoich czytelników. 10 listopada gościliśmy w Przedszkolu "U Dominikanek", w najmłodszej grupie przedszkolaczków. Maluszki rozmawiały o prezentowanych im książeczkach, wysłuchały krótkiego opowiadania…

Czytaj dalej

Z Psim Patrolem zwiedzaj bezpiecznie

Koniec lata oznacza finał konkursu na najfajniejszą pocztówkę z wakacji. Zwiedzanie z Psim Patrolem okazało się bardzo bezpieczne i przyjemne. Wszystkie prace zasługiwały na nagrody i tak właśnie się stało. Uczestnicy konkursu dostaną pamiątkowe dyplomy i książki. Następne wakacje już za dziesięć miesięcy.

Czytaj dalej

Jak możemy chronić nasz język i klimat?

10 marca, w ramach Tygodnia Kultury Języka Polskiego, odbyło się spotkanie z uczniami SP nr 14. Tematem naszych zajęć była czystość języka i klimatu. Na podstawie dobrych rad autorki Agaty Hącia z książki Co robi język za zębami?, dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powinny poprawnie posługiwać się językiem polskim. W celu ut…

Czytaj dalej

Corrida i flamenco

W pogoni za słońcem, drugi raz w tym tygodniu zawitaliśmy do gorącej Hiszpanii. Maluchy z Przedszkola im. Kubusia Puchatka poznały corridę, flamenco, La tomatinę, zabytki Barcelony, a także hiszpańskie potrawy. Na koniec dziewczynki z wachlarzami i chłopcy z muletami w dłoniach zatańczyli do melodii Pieśń torreadora.

Czytaj dalej

Torreador i byk

W chłodny lutowy poranek, wraz z dziećmi z Przedszkola im. Kubusia Puchatka przenieśliśmy się do słonecznej Hiszpanii. Poznaliśmy hiszpańskie zabytki, potrawy, taniec, a także sport narodowy, jakim jest corrida. Przedszkolaki wzięły też udział w zabawie opartej na walce torreadora z bykiem. Oczywiście żaden z naszych "byczków" …

Czytaj dalej

O zdrowiu

"Pan Kotek był chory i leżał w łóżeczku..." - każdy zna historię przejedzonego koteczka, ale co zrobić, by być zdrowym? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi podczas zajęć z dziećmi z Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Dzieci chętnie dyskutowały na temat wartości przedstawionych produktów. Świetnie rozróżniły zdrowe od tych, który…

Czytaj dalej

Do biblioteki po książeczki

W czwartkowy poranek zjawiła się stała grupa naszych czytelników z PS nr 13. Dzieci zwróciły wypożyczone pozycje i wybrały nieznane im jeszcze książeczki. Życzymy przyjemnej lektury!

Czytaj dalej

Maluszki w bibliotece

Najmłodsza grupa przedszkolaczków aktywnie przyłączyła się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Po wysłuchaniu krótkiego opowiadania o przygodach Kamyczka, dzieci chętnie oglądały inne książki i rozmawiały o zaletach czytania oraz wizyt w bibliotece.

Czytaj dalej
Strona 1 z 2