Niebieska Strefa A A+ A++

Archiwum

Wystawa Biennale Ilustracji Bratysława 2021

Zapraszamy w środę 11 maja o godz. 17.00 na wystawę Biennale Ilustracji Bratysława 2021. Aż 32 prace nagrodzonych artystów zawisną w przestrzeni Poczytalni Na dVoRcu, o czym opowie gość specjalny Adrián Kromka dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie - Slovenský inštitút vo Varšave. Wydarzenie odbędzie się w ramac…

Czytaj dalej

Aktywny Senior

6 maja Filia nr 1 i Filia nr 12 rozpoczęły realizację projektu 𝗔𝗸𝘁𝘆𝘄𝗻𝘆 𝗦𝗲𝗻𝗶𝗼𝗿. Partnerem w działaniach mających na celu szerzenie postaw prozdrowotnych, aktywizację społeczną osób starszych oraz propagowanie biblioteki wśród seniorów jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Dzięki programowi Miejska Biblioteka Publiczna w Ki…

Czytaj dalej

Podaruj bibliotece książkę z dedykacją

Drodzy Czytelnicy! Możecie dołożyć swoją cegiełkę wzbogacając Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach o nowe zbiory. Przynieście w tym tygodniu do swojej ulubionej filii książkę z dedykacją. Z okazji 20-lecia MBP w Kielcach złóżcie osobiste życzenia bibliotekarzom. Wraz z podarowaną książką i osobistym wpisem pozostawicie u nas…

Czytaj dalej

Czytamy na kilogramy

Czytanie to sprawa wielkiej wagi i książki są w naszym życiu bardzo ważne! Wkrótce przekonamy się, jak wielką wagę przykładają do czytania osoby odwiedzające nasze placówki. Pomogą nam w tym... wagi. Przez cały Tydzień Bibliotek będziemy sprawdzać we wszystkich filiach, ile kilogramów książek zwrócili (tzn. przeczytali) nasi cz…

Czytaj dalej

Biblioturniej zakończony

W „Literackim Biblioturnieju” wzięło udział 37 uczniów z klasy lll b Szkoły Podstawowej Nr 39 im. Stanisława Moniuszki w Kielcach i lll c Szkoły Podstawowej nr 24 im. Pierwszej Kompanii Kadrowej. 5 rund dobrej zabawy z literaturą dziecięca i młodzieżową oraz szkolnymi lekturami.

W każdej rundzie z poszczególnymi zadaniami zmierz…

Czytaj dalej

Senior w Sieci - Prażymy Ażurem

12 maja (czwartek) o godz. 11.00 zapraszamy do Pałacyku Zielińskiego - Domu Środowisk Twórczych w Kielcach seniorów, którzy kochają rękodzielnictwo. Warsztaty kreatywne poprowadzi Agnieszka Kucharska - instruktorka plastyczna, animatorka kultury, współzałożycielka marki Prażymy Ażurem .

Pod okiem sympatycznej instruktorki, przy …

Czytaj dalej

Spotkanie autorskie z Joanną Bator

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza wszystkich miłośników książek na zakończenie kulturalnego święta bibliotek. Wisienką na torcie Tygodnia Bibliotek 2022 będzie spotkanie z pisarką, publicystką, wielbicielką japońskiej kultury – Joanną Bator.

- Spotkanie odbędzie się 13 maja o godz. 17.30 w Poczytalni Na dVoRcu.
- L…

Czytaj dalej

Literacki Biblioturniej

Już w najbliższy poniedziałek, 9 maja 2022 r., literackie zmagania z udziałem dzieci i młodzieży kieleckich szkół. Filia nr 5 wypełni się zawodnikami, którzy wykażą się czytelniczymi kompetencjami. Będzie rywalizacja, zabawa i nagrody dla uczestników.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącyc…

Czytaj dalej

„Coolturalny Jubileusz" MBP w Kielcach

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia swojej działalności. Świętowanie zaplanowaliśmy na Tydzień Bibliotek (9-14 maja 2022 r.), w którym odbędą się m.in.:

- uroczyste wręczenie pracownikom Biblioteki odznak „Zasłużony dla Kultury Polskiej”,
- uhonorowanie najlepszych czytelników Biblioteki…

Czytaj dalej

Majowe święta

2 MAJA - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości.

3 MAJA - Święto Narodowe Trzeciego Maja

Konstytucja 3 Maja 1791 r. – ukoronowanie wszys…

Czytaj dalej
Strona 1 z 46