A A+ A++

Archiwum

Szansa na dokształcanie

Informujemy o możliwości uczestnictwa w bezpłatnych szkoleniach językowych i komputerowych w ramach projektu "Kwalifikacje językowe i cyfrowe szansą mieszkańców województwa świętokrzyskiego" . 


Pełna informacja o projekcie w Regulaminie oraz na stronie www: http//www.fundacjachallenge.org/


Czytaj dalej

Wyróżnienie w Konkursie SBP

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach znalazła się w gronie nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie dla młodych czytelników, organizowane online, w ramach Tygodnia Bibliotek 8-15 maja 2020 r. Projekt "Poszukiwacze nowych smaków w litera…

Czytaj dalej

Zamówienia i rezerwacje

Drodzy Czytelnicy! Przypominamy kilka najważniejszych różnic pomiędzy zamawianiem a rezerwowaniem książek z katalogu bibliotecznego. Po zalogowaniu się na Konto Czytelnika możecie zamawiać lub rezerwować wybrane pozycje.
Jest też trzecia opcja, tzw. schowek. Schowki są pomocą (notatnikiem) dla Was, bibliotekarze ich nie widzą.
Ma…

Czytaj dalej

Znak Jakości dla MBP w Kielcach

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności przyznała naszej instytucji Znak Jakości w zakresie wolontariatu (organizacja goszcząca). Otrzymanie certyfikatu EKS to dla nas ogromny zaszczyt.

Organizacja automatycznie otrzymuje również dostęp do Systemu Administracji i Wsparcia PASS oraz…

Czytaj dalej

Weekend pozytywnych emocji 11-14 czerwca 2020 r.

Już za tydzień Weekend pozytywnych emocji. W dniach 11-14 czerwca 2020 r. na wszystkich kielczan i turystów czeka moc atrakcji. Miejska Biblioteka w Kielcach również włączy się do wspólnego świętowania. Zapraszamy! 

Zaproszenie na Weekend pozytywnych emocji

Czytaj dalej

Nowe godziny otwarcia bibliotek

Szanowni Czytelnicy!

Od poniedziałku 8 czerwca 2020 r. zostaje wydłużony czas otwarcia naszych bibliotek:

w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki od 11.00 do 17.00, w środy od 9.00 do 15.00. W soboty wszystkie placówki będą nieczynne.

Nadal obowiązują przerwy techniczne na dezynfekcję pomieszczeń: w poniedziałki, wtorki, czwartki…

Czytaj dalej

Wyobraźnią malowane - rozstrzygnięcie konkursu

Uprzejmie informujemy, że konkurs plastyczny dla dzieci "Wyobraźnią malowane" został rozstrzygnięty. 

Wzięło w nim udział 232 dzieci w wieku 5-10 lat z kieleckich szkół podstawowych, przedszkoli, klubów, świetlic i innych ośrodków. Jury oceniło prace w trzech kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat. …

Czytaj dalej

Komunikat

Szanowni Czytelnicy!

Informujemy, że 12 czerwca 2020 roku (piątek) wszystkie filie MBP w Kielcach będą nieczynne.

Bajkowy Telefon

Z niecodzienną propozycją dla dzieci wychodzą bibliotekarze z MBP w Kielcach. Inicjatywa organizowana jest w ramach ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 12 czerwca br. W tym czasie od poniedziałku do piątku Panie Bibliotekarki będą miały przyjemność czytania wybranych bajek przez tele…

Czytaj dalej

Weekend pozytywnych emocji

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza w dniach 13-14 czerwca 2020 r. do Kieleckiego Centrum Kultury (wejście od Dużej Sceny) w godz. 12.00-15.00.

Podczas weekendu pozytywnych emocji zaproponuje mieszkańcom Kielc i gościom zajęcia literacko-plastyczne, podczas których:

- przygotujemy ekspozycję prac laureatów konkursu p…

Czytaj dalej
Strona 1 z 20