Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Tydzień Czytania Dzieciom

7 czerwca w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się spotkanie z przedszkolakami z PS nr 3. Pięciolatki z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajek Jana Brzechwy i Grzegorza Kasdepke. Zadawały wiele pytań dotyczących „naszych milusińskich” zwierząt. Na zakończenie każde dziecko otrzymało słodkie „co nieco”.

Czytaj dalej

Tydzień Kultury Języka

4 marca w ramach Tygodnia Kultury Języka grupa maluchów z Przedszkola Samorządowego nr 3 wysłuchała wierszy Juliana Tuwima. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek i łamigłówek. Na zakończenie otrzymały zakładki z bajkowymi postaciami i słodki poczęstunek.

Czytaj dalej

Bezpieczny Internet

W okresie ferii zimowych, w ramach akcji „Bezpieczny Internet”, naszą filię odwiedziły dzieci z SP nr 9 w Kielcach.

Czytaj dalej

Przedszkolaki w bibliotece

26 stycznia naszą bibliotekę odwiedziła grupa „Motylków” z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Maluchy zostały oprowadzone po wszystkich pomieszczeniach placówki, zapoznały się ze zbiorami, zasadami korzystania i zachowania się w bibliotece. Z dużym zainteresowaniem oglądały książeczki rozłożone na stol…

Czytaj dalej

Z wizytą w bibliotece

24 maja naszą bibliotekę odwiedziły dwie klasy III z I Społecznej Szkoły Podstawowej. Dzieci zapoznały się ze zbiorami biblioteki oraz systemem komputerowym MATEUSZ. Wysłuchały wierszyka Książeczka E. Szymańskiego. Dowiedziały się jak zbudowana jest książka i jak należy się z nią obchodzić. Na zakończenie spotkania otrzymały ko…

Czytaj dalej

Cała Polska czyta dzieciom

19 stycznia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” bibliotekarze z Filii nr 7 MBP czytali zimowe bajeczki w Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Kielcach. W trakcie spotkania dzieci wzięły również udział w przygotowanych dla nich zabawach i konkursach.

Czytaj dalej