Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Przedszkolaki w bibliotece

29 listopada bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy „O” Przedszkola Samorządowego nr 28. Po zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania placówki rozmawialiśmy o właściwym traktowaniu wszystkich książek. Przedszkolaki chętnie wysłuchały tekstu „O koziołku, który znalazł kółko” a następnie same wymyślały ciekawe historie, w których zn…

Czytaj dalej

Przedszkolaki w bibliotece

W dniach od 23 do 29 października naszymi gośćmi były dzieci z Prywatnego Przedszkola im. Kubusia Puchatka i Przedszkola Samorządowego nr 28. Przedszkolaki poznały lokal, zasady korzystania z biblioteki, a na koniec długo i z przejęciem oglądały przygotowane dla nich książeczki.

Czytaj dalej

Witamy w naszej bibliotece

18 października gościliśmy kl. IV z SP nr 7 w Kielcach. Dzieci zapoznały się z rolą i zadaniami biblioteki publicznej, wskazały aspekty różniące ją od biblioteki szkolnej i zapowiedziały swój powrót w roli pełnoprawnych użytkowników.

Czytaj dalej

Katalogi biblioteczne

W dniach 29 maja i 6 czerwca gościliśmy klasy II i III z KSP w Kielcach. Dzieci zapoznały się z pojęciem karty katalogowej, katalogu bibliotecznego (zarówno w formie kartkowej jak i on-line) oraz ze stroną internetową MBP w Kielcach.

Czytaj dalej

Tydzień Kultury Języka

13 marca 2012 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 14 w Kielcach odbyła się lekcja biblioteczna w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka. Dzieci z klas IV-VI zapoznały się z zasadami ortografii „na wesoło” popartymi ćwiczeniami językowymi. Przeprowadzono trzy konkursy ortograficzne oraz pogadankę na temat „Ku…

Czytaj dalej