Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Dzieci w bibliotece II

22 grudnia 2022 r. odwiedziły nas maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 13 wraz z Panią Ewą. Dzieci przyniosły zrobioną z wychowawczynią piękną kartkę i przekazały świąteczne życzenia. Jak przystało na „prawdziwych” małych czytelników wypożyczyły książki.

Czytaj dalej

Dzieci w bibliotece

Naszym małym wiernym czytelnikom nie przeszkadza zła pogoda. 21 grudnia na chodnikach było bardzo ślisko, ale to nie zraziło maluchów, które razem z Panią Sylwią odwiedziły Filię nr 1, aby wypożyczyć nowe książki na Święta. Dziękujemy za odwiedziny i życzymy takiego zapału na przyszłość.

Czytaj dalej

Elf Bazyli i święta Bożego Narodzenia

Śniegu napadało, zimno i pochmurno na dworze a my umówiliśmy się z najmłodszą grupą przedszkolaczków z PS nr 28. Co w tej sytuacji zrobić? Dzieci do nas nie dotrą…, ale przecież my możemy odwiedzić przedszkole! Elf Bazyli wprowadził nas w świąteczny nastrój, a rozmowy o choince i prezentach szybko zdominowały naszą wizytę. Na z…

Czytaj dalej

Mikołaju, Mikołaju, co Ty robisz w naszym kraju?

Tym razem było to mikołajkowe spotkanie z grupą dzieci z przedszkola „U Dominikanek”. Wspólne czytanie, śpiewanie i wykonanie własnoręcznej kartki do św. Mikołaja sprawiły, że czas wizyty upłynął bardzo szybko. Na zakończenie nasza Biblioteka otrzymała upominek od przedszkolaków – to piękna choinka, która będzie ozdobą naszej p…

Czytaj dalej

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – i my też

W czwartkowe południe po raz kolejny zawitała do nas grupa dzieci z PS nr 13. Wspólne czytanie, wybór książek do zabrania ze sobą (oczywiście o Mikołaju!), żarty i rozmowy wypełniły czas dzisiejszej wizyty.

Czytaj dalej

Bystrzaki w bibliotece

Pierwszego w tym roku śniegu nie przestraszyła się grupa „Bystrzaków” z przedszkola Dzieciaki.pl. Grupa 4-latków po raz pierwszy odwiedziła naszą bibliotekę. Poznanie zasad korzystania z zasobów placówki oraz zbliżające się odwiedziny Świętego Mikołaja zdominowały dzisiejszą wizytę.

Czytaj dalej

Mikołaju, Mikołaju co ty robisz w naszym kraju..?

Przedszkolaki z PS nr 13 aktywnie uczestniczą w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Dziś z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o pracowni Mikołaja, a potem same wybrały książki do czytania w przedszkolu. Oczywiście tematycznie związane ze zbliżającymi się świętami!

Czytaj dalej

Witamy w bibliotece!

Po raz pierwszy odwiedziła nas jedna z najmłodszych grup przedszkolaczków z PS nr 13. Wspólne czytanie i poznawanie biblioteki wypełniły czas dzisiejszej wizyty. Liczymy na szybki powrót dzieci już w roli pełnoprawnych czytelników!

Czytaj dalej

O wróbelku Elemelku, o ziemniaku i bąbelku

Razem z dziećmi z PS nr 28 zastanawialiśmy się dzisiaj, co można zrobić z ziemniaka. Po wysłuchaniu opowiadania o przygodzie Elemelka wszyscy przystąpili do twórczej pracy. Efekty pracy przedszkolaków można podziwiać w bibliotece. Wyobraźnia dzieci nie zna granic!

Czytaj dalej

Jak to ze strażą pożarną było..

Pierwsza wizyta kolejnej grupy przedszkolaków z PS nr 28 przebiegła dziś w miłej i radosnej atmosferze. Po wysłuchaniu opowiadania o straży pożarnej "Sówki" wybrały "swoje" książki i udzielały odpowiedzi na trudne pytania. Na zakończenie wizyty poznały bibliotekę i zasady wypożyczeń.

Czytaj dalej
Strona 1 z 4