Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Zimowe kalambury

Biblioteka to nie tylko miejsce, w którym wypożycza się książki. Wiedzą o tym dzieci, które odwiedzają Filię nr 6. Tak jak co roku podczas ferii, każde z nich mogło spróbować swoich umiejętności w rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów, a przy okazji dostać drobny upominek.

Czytaj dalej

Skrzynia pełna niespodzianek

Biblioteka jest dla każdego, dla dużego i małego! Podczas Akcji Lato najmłodsi czytelnicy Filii nr 6 mogli zajrzeć do skrzyni pełnej niespodzianek i zmierzyć się z ukrytymi w kapsułkach pytaniami. Drobne upominki za dobrą odpowiedź z pewnością poprawiły wszystkim humory na resztę dnia.

Czytaj dalej

Bajki znamy, bo czytamy!

O tym , że czytanie pogłębia wiedzę nie trzeba nikogo przekonywać. Wszystkie dzieciaki, które lubią i czytają książki nie miały więc żadnego problemu z rozwiązaniem bajkowych zagadek, przygotowanych specjalnie dla nich z okazji tegorocznego Tygodnia Kultury Języka.

Czytaj dalej

My się zimy nie boimy, zawsze dobrze się bawimy

Chociaż trwają ferie, najmłodsi czytelnicy Filii nr 6 wcale nie zrobili sobie ferii od czytania książek. Słusznie, bo w bibliotece czekała na nich niespodzianka: możliwość wypróbowania swoich sił w odgadywaniu zimowych zagadek. Trening szarych komórek nigdy nie zaszkodzi!
Zabawa potrwa do 10.02.2023, mogą w niej wziąć udział wsz…

Czytaj dalej

"Pocztówki z ferii"

Połowa ferii za nami, niektórzy zdążyli już wrócić ze swoich wojaży, a inni jeszcze dobrze się bawią. Niezależnie od tego zawsze warto przypomnieć sobie stary zwyczaj i wysłać znajomym tradycyjną kartkę z wyjazdu, jak zrobili to uczniowie I Społecznej Szkoły Podstawowej im. M. Reja w Kielcach. Wystawę ich „pocztówek” można zoba…

Czytaj dalej

„Chodź tu szybko, Złota Rybko”

Chociaż pogoda nie rozpieszczała, 15.07.2022 warto było zajrzeć do Filii nr 6, gdzie oprócz nowych książek czekała na dzieci kolejna atrakcja – łowienie rybek z zagadkami. Razem z rybką za prawidłową odpowiedź można było złowić także nagrodę! Szybko okazało się, że wszystkie dzieciaki są zapalonymi wędkarzami.

Czytaj dalej

20 lat MBP w Kielcach

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach swoją działalność jako odrębna instytucja rozpoczęła 1 maja 2002 r.

Czytaj dalej

Solidarni z Ukrainą

#StandWithUkraine

Czytaj dalej

Ach ten Pompon

Na naszym poprzednim spotkaniu dzieciom tak bardzo spodobała się opowieść o małym smoku, że postanowiliśmy poszukać czegoś równie ciekawego a zarazem „smoczego”. Szczęśliwym zrządzeniem losu natknęliśmy się na historię sympatycznego smoka Pompona, bohatera książeczki Pompon w rodzinie Fisiów, autorstwa Joanny Olech. Pełna humor…

Czytaj dalej

Po prostu smoczy świat

Chociaż za oknem biało i zimno w naszej bibliotece rozgościł się mały zielony smok. Tabaluga, bo o nim mowa, broni Rajskiej Doliny przed złem. Problemów przysparza mu zły bałwan Arctos, który mieszka w krainie zimna - Lodolandii. Po zapoznaniu się z całą historią przystąpiliśmy do tworzenia portretu Tabalugi z puzzli. Podczas u…

Czytaj dalej
Strona 1 z 5