Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Przedwakacyjne spotkanie

Dużymi krokami zbliżają się wakacje. We wtorkowy poranek odwiedziły nas dwie grupy przedszkolaków, aby się z nami pożegnać i odebrać zasłużone dyplomy "młodego czytelnika". Wszystkim życzymy udanych wakacji i samych szóstek w szkole.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

5 czerwca przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci z Prywatnego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Kielcach. Nasze spotkanie miało ekologiczny charakter. Przedszkolaki doskonale orientowały się w segregacji odpadów. Po lekturze: Lisek uczy dzieci segregacji śmieci – Agnieszki Delakowicz-Bor…

Czytaj dalej

Przedszkolaki w bibliotece

Z wielką przyjemnością gościliśmy zaprzyjaźnioną grupę dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 13 w Kielcach. Jak ten czas szybko leci! „Nasze” Przedszkolaki po wakacjach idą już do szkoły! Na pewno będą „szóstkowymi” uczniami!

Czytaj dalej

Pszczółki i baśnie

W kolorowy świat bajek ruszyliśmy dziś z grupą Pszczółek z Przedszkola Samorządowego nr 28 w Kielcach. Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań dzieci baśniami, budowanie wyobraźni dziecięcej oraz inspirowanie do wyrażania treści w formie wypowiedzi.

Czytaj dalej

Zaczarowany świat bajek

Razem z dziećmi z Przedszkola Samorządowego nr 28 wkroczyliśmy dziś w świat bajek. Wybór najpiękniejszej opowieści był bardzo trudny. Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia a może Kot w butach? Każde z dzieci miało swojego faworyta. A jaka jest wasza ulubiona bajka?

Czytaj dalej

Żabki w bibliotece

W środowy poranek naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola Kubusia Puchatka oraz żabki w czerwonych czapkach. Przedszkolaki wysłuchały utworów pani Heleny Bechlerowej i wierszy z książki pt. „Podróże z żabkami po Polsce”. Na zakończenie własnoręcznie wykonały „swojego” zielonego towarzysza. W bibliotece momentalnie zrob…

Czytaj dalej

A teraz proszę wycieczki...

Na dworze poprawa pogody, to i u nas kolejne odwiedziny. Tym razem odwiedziła nas grupa 6- latków z Przedszkola Samorządowego nr 13. Wycieczkę dzieci postrzegały jako bardzo udaną!

Czytaj dalej

Przedszkolaki w bibliotece

Po raz pierwszy odwiedziła nas grupa 5-latków z Przedszkola Samorządowego nr 13 w Kielcach. Opowiadanie o Kamyczku pomogło dzieciom poznać bibliotekę i zasady wypożyczania książek. Przedszkolaki obiecały wrócić do nas już w roli pełnoprawnych czytelników. Czekamy!

Czytaj dalej

Baśniowy świat

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas grupa maluchów z PS nr 28. Przedszkolaki sprawdzały swoją wiedzę na temat baśni. Egzamin zdały celująco, bezbłędnie rozpoznając tytuły po wysłuchanym fragmencie. Potrafiły także dopasować ilustracje do znanych dzieciom baśni. Oczywiście nie mogło zabraknąć czytania wybranych bajek, których wysł…

Czytaj dalej

Coraz więcej marchewek!

Spójrzcie na mnie! Smukła, zgrabna,
Urodziwa i powabna,
A do tego bardzo zdrowa.
Czy ktoś wątpi w moje słowa?


Właściwości i zalety marchewek poznawaliśmy dzisiaj z grupą przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Kielcach. Godzinne zajęcia minęły nam bardzo szybko. Już wiemy, że zdrowa żywność powinna być podsta…

Czytaj dalej
Strona 1 z 3