A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | usuń filtr

Bajkowe spotkania w bibliotece III

23 lipca w ramach "Akcji Lato” gościliśmy dzieci z Osiedlowego Klubu Kultury KSM „Polonez”. Zajęciom towarzyszyły zagadki i quizy literackie dotyczące ulubionych bajek. Lekturą, której tym razem wysłuchały maluchy była książka o przygodach sympatycznego żółwia w muzeum. Dużo radości sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie kolor…

Czytaj dalej

Z bajką za pan brat

9 lipca już po raz drugi odwiedziły nas dzieci ze świetlicy działającej w Kolegium Szkół Prywatnych w Kielcach. Po dokładnym obejrzeniu biblioteki i zapoznaniu się z zasadami korzystania z naszych zbiorów młodzi goście wykonali ilustracje do swych ulubionych bajek i kolorowe zakładki do książek.

Czytaj dalej

Bajkowe spotkanie w bibliotece

Tegoroczne wakacje w naszej placówce upływają pod hasłem bajek. 2 lipca odwiedziły nas dzieci ze świetlicy działającej w Kolegium Szkół Prywatnych w Kielcach. Zajęciom towarzyszyły krótkie zagadki i quizy literackie, jak również czytanie fragmentów ulubionych bajek.

Czytaj dalej

Głośne czytanie

14 czerwca grupa uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wysłuchała historii o pracowitym traktorze. Dzieciom podobały się kolorowe ilustracje wykonane przez Artura Rajcha.

Czytaj dalej

Na wakacje z książką

12 czerwca odwiedzili nas uczniowie kl. I c ze Społecznej Szkoły Podstawowej. Dzieci opowiadały o swoich wakacyjnych planach i o książkach, które zabiorą na wojaże. Z uśmiechem rozwiązywały zagadki związane z ulubionymi bajkami oraz nadchodzącym letnim wypoczynkiem. Podczas zajęć wykorzystaliśmy książki z serii „Akademia Bezpie…

Czytaj dalej

Wakacje tuż, tuż

4 czerwca naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Akademii Kreatywności. Tematem spotkania były zbliżające się wakacje. Dzieci opowiadały o tym, jak bezpiecznie odpoczywać w górach oraz nad wodą. Zapoznały się z zagrożeniami, jakie mogą nas spotkać podczas letniego wypoczynku. Pomocne okazały się tu książki Justyny Święcick…

Czytaj dalej

Bajkowe spotkanie z książką

23 maja odwiedziliśmy dzieci z Bajkowego Przedszkola w Stąporkowie. Spotkanie miało niewątpliwie bajkowy charakter. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych lekturach oraz chętnie rozwiązywały literackie zagadki. Zapoznały się również z różnymi formami książki : tradycyjną, audiobookiem i w brajlu dla osób z dysfunkcją wzroku.

Czytaj dalej

Książka - najlepszy przyjaciel

Z przedszkolakami toczyły się rozmowy o zaletach czytania książek. Na poparcie tej tezy posłużyły trzy książeczki: Franklin i książka z biblioteki, Kamyczek w bibliotece i Ciekawski George w bibliotece. Dzieciom najbardziej przypadła do gustu historia o Franklinie.

Czytaj dalej

Wycieczka do biblioteki II

14 maja naszą bibliotekę odwiedziła kolejna grupa dzieci z SSP w Kielcach. Tym razem byli to uczniowie kl. I a. Zapoznali się z placówką i zasadami obowiązującymi każdego czytelnika. Największą frajdę sprawiło gościom wykonywanie kolorowych zakładek do książek.

Czytaj dalej

Wycieczka do biblioteki

13 maja Filię nr 9 odwiedzili uczniowie kl. I b SSP w Kielcach. Dzieci zwiedziły naszą placówkę oraz zapoznały się ze zbiorami i zasadami obowiązującymi każdego użytkownika. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zbiory przeznaczone dla czytelników z dysfunkcją wzroku. Dzieci miały też do wykonania zadanie plastyczne, jakim było z…

Czytaj dalej
Strona 1 z 31