Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Co odkrył Mikołaj Kopernik?

1 grudnia 2011 roku gościliśmy klasę III z KSP w Kielcach. Dzieci zapoznały się z postacią wielkiego uczonego Mikołaja Kopernika oraz z podstawami heliocentrycznej teorii wszechświata.

Czytaj dalej

Przedszkolaki w bibliotece

7 listopada 2011 roku odwiedziła nas kolejna grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 28. Dzieci wysłuchały opowiadania o „Koziołku, który znalazł kółko”, poznały zasady korzystania z biblioteki, a na koniec długo i z przejęciem oglądały przygotowane dla nich książeczki.

Czytaj dalej

Spotkanie z książką

3 listopada 2011 roku gościliśmy klasę II z KSP w Kielcach. Dzieci poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zapoznały się również z historią i budową współczesnej książki.

Czytaj dalej

Katalogi biblioteczne

19 października 2011 roku gościliśmy klasę IV z SP nr 7 w Kielcach. Dzieci zapoznały się ze stroną internetową MBP, poznały również budowę tradycyjnej karty katalogowej i rolę katalogów bibliotecznych.

Czytaj dalej

Witamy w naszej bibliotece

11 października 2011 roku gościliśmy grupę z Przedszkola Samorządowego nr 28 w Kielcach. Dzieci poznały bibliotekę i zasady aktywnego uczestnictwa w roli „czytelnika”. Wysłuchały również opowiadania o przygodach Koziołka „który znalazł na ścieżce kółko…”.

.

Czytaj dalej

Kielce moje miasto

„Kielce moje miasto” to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Filię nr 1 z okazji Święta Kielc. 21 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród dzieciom nagrodzonym i wyróżnionym.

.

Czytaj dalej

Skarga książki

19 maja 2011 roku w ZSOS nr 14 odbyła się lekcja biblioteczna n/t poszanowania książki. Dzieci zapoznały się z treścią wiersza Jana Huszczy Skarga książki, po dyskusji wspólnie wykonaliśmy zakładkę do książki.

Czytaj dalej

Witamy w naszej bibliotece

17 maja 2011 roku gościliśmy klasę „0” z Przedszkola Samorządowego nr 28 w Kielcach. Dzieci poznały bibliotekę i zasady aktywnego uczestnictwa w roli „czytelnika”. Wysłuchały również opowiadania o przygodach Wróbelka Elemelka.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Książki

27 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 14 w Kielcach odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z kl. III pt. Z książką na ty. Uczestnicy zajęć poznali skróconą historię książki, a następnie pokolorowali wybrane postaci z ulubionych bajek.

Czytaj dalej

Witamy w naszej bibliotece

W dniach od 21 do 25 marca 2011 roku gościliśmy kolejne grupy milusińskich z Prywatnego Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Kolorowe MOTYLKI i BIEDRONKI, rozgadane STOKROTKI i „dorosłe” już BRATKI poznały bibliotekę i zapowiedziały swój powrót w roli czytelników.

Czytaj dalej
Strona 1 z 2