A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | usuń filtr

Misz-masz czyli kogel-mogel językowy III

W ramach Tygodnia Kultury Języka odbyło się kolejne spotkanie, tym razem z uczniami kl. II a SP nr 27. Dzieci dowiedziały się m.in. co to znaczy mieć słomiany zapał i wpuścić kogoś w maliny. Zapoznały się też z takimi określeniami jak: homofony i homonimy. Pomocne okazały się książki o tematyce językowej: Pan Słówko ma głos M. …

Czytaj dalej

Misz-masz czyli kogel-mogel językowy II

W drugim dniu Tygodnia Kultury Języka gościliśmy uczniów klasy III ze SP nr 27. Po wysłuchaniu opowiadań i wierszy z książek A. Załazińskiej, M. Rusinka Co Ty mówisz ? – magia słów  czyli retoryka dla dzieci oraz  M. Rusinka Jak przeklinać : poradnik dla dzieci  uczniowie uczestniczyli w potyczkach ortograficznyc…

Czytaj dalej

Misz-masz czyli kogel-mogel językowy

Każdego roku nasza biblioteka włącza się w obchody Tygodnia Kultury Języka, aby poprzez zabawę zachęcić dzieci do dbałości o kulturę języka, poprawność językową, a także wpłynąć na rozwój czytelnictwa. Dlatego uczniowie kl. III ze SP nr 39 byli dzisiaj naszymi gośćmi. Wysłuchali zabawnych wierszy i historyjek z książki G. Kasde…

Czytaj dalej

Ukochane bajki

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom odwiedziliśmy maluchy z grupy „Wiewiórek” i „Niedźwiadków” z PS nr 9. Przedszkolaki wysłuchały bajek ze zbioru Książki dla małych i dużych: Bajki wierszem. Następnie dzieci z zapałem  przystąpiły do układania kolorowego pajacyka.

Czytaj dalej

Spacerkiem do biblioteki

Naszą placówkę odwiedziła grupa zerówkowiczów z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi "Złota Rybka". Dzieci zapoznały się z biblioteką i jej zbiorami, poznały też zasady korzystania z księgozbioru.

Czytaj dalej

"Jeżyki" w bibliotece

Z niezapowiedzianą wizytą przyszła do nas grupa "Jeżyków" z PS nr 9. Maluchy zainteresowane były głównie książeczkami o dinozaurach. Po wypożyczeniu książek dzieci otrzymały kolorowe zakładki.

Czytaj dalej

II Kieleckie Dni Książki Historycznej

Z okazji II Kieleckich Dni Książki Historycznej w Filii nr 5 odbyło się spotkanie poświęcone Obronie Lwowa w malarstwie polskim 1918-1939, które poprowadziła Pani Anna Myślińska z Muzeum Historii Kielc. W prelekcji uczestniczyła młodzież ze SP nr 27 oraz nasi czytelnicy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i było og…

Czytaj dalej

Przygody drewnianego pajacyka

Filia nr 5 gościła grupę "Żabek" z PS nr 9. Dzieci wysłuchały przygód Pinokia ze zbiorku Książki dla małych i dużych: bajki wierszem autorstwa U. Kozłowskiej i J. K. Siwka. Maluchy układały również z puzzli postać pajacyka i rozwiązywały zagadki ze znanych im bajek. Na pamiątkę spotkania otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Czytaj dalej

Bajki znane i kochane

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziliśmy maluchy z grupy „Różyczki” z PS 35. Wysłuchały jednej z najbardziej znanych i lubianych przez dzieci bajek o drewnianym pajacyku - Pinokio. Po wysłuchaniu bajki dzieci przystąpiły do układania kolorowego ludzika. Na zakończenie zaśpiewały zimową piosenkę.

Czytaj dalej

Skarbnica Bajek

W poniedziałkowy ranek Filia 5 gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 27. Dzieci wysłuchały kilku historii z Wielkiej Skarbnicy Bajek, następnie kolorowały pierniczki, aby udekorować chatkę Baby Jagi.

Czytaj dalej
Strona 1 z 82