Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Nasze kochane wróbelki II

Na drugie spotkanie z cyklu „Warsztaty Przyrodnicze” z Panią Justyną Komisarczyk z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych przybyły 6-latki z PS nr 9. Dzieci poznały różne ciekawostki i poszerzyły swoją wiedzę o jednym z wielu ptaków zamieszkujących nasz kraj - wróbelku. Spotkanie uatrakcyjniły zabawy ru…

Czytaj dalej

Nasze kochane wróbelki

W Filii nr 5, z okazji Światowego Dnia Wróbla odbyło się spotkanie z dziećmi z PS nr 9, które prowadziła Pani Justyna Komisarczyk z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Przedszkolaki poznały różne ciekawostki na temat wróbelków, dowiedziały się czym się żywią, gdzie je można spotkać i dlaczego jest i…

Czytaj dalej

Jaka jest wiosna?

Skąd wiemy, że już przyszła wiosna? Jakie są jej zwiastuny? Z jakimi kolorami kojarzy się wiosna? Jak bawimy się wiosną? Na tak postawione pytania odpowiadały dzieci z PS nr 35 w Kielcach. Przedszkolaki wysłuchały także opowiadania A. Galicy pt. „Jak ślimak spotkał wiosnę” oraz wiersza B. Głodkowskiej pt. „Wiosna i moda”.

Czytaj dalej

Gdzie jest wiosna?

Gdzie jest wiosna? Na to pytanie odpowiadały dzieci z grupy Niezapominajek PS nr 35 w Kielcach. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Chomik szuka wiosny” A. Galicy.

Czytaj dalej

Opowiedz swoją legendę II

Drugie spotkanie w ramach Tygodnia Kultury Języka w Filii nr 5 odbyło się z udziałem uczniów SP nr 27. Po wysłuchaniu kilku polskich legend goście odgadywali z zakrytych ilustracji tytuły i układali kolejność zdarzeń do legend. Rozwiązywali także krzyżówkę, a z kolorowych puzzli układali swoją opowieść. Na zakończenie TKJ otrzy…

Czytaj dalej

Zwiastuny wiosny

Gdy nadchodzi wiosna zwierzęta i rośliny budzą się z zimowego snu. Zaczynają się zmiany w przyrodzie i wyglądzie najbliższego otoczenia. O zwiastunach wiosny rozmawialiśmy z dziećmi z PS nr 9 w Kielcach z grupy Fiołków. Przedszkolaki wysłuchały także opowiadania pt. „Chomik szuka wiosny” A. Galicy.

Czytaj dalej

Opowiedz swoją legendę

W ramach XXXII Tygodnia Kultury Języka odbyło się w naszej filii spotkanie pod hasłem: „Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa”. Projekt TKJ skupia uwagę na sztuce opowiadania historii. W czasie naszych zajęć pragnęliśmy odświeżyć dzieciom opowieści „zapisane” w baśniach i legenda…

Czytaj dalej

Ulubione bajki

Z okazji Tygodnia Baśni i Bajek, który odbywa się w PS nr 9, zostaliśmy zaproszeni do grupy „Jeżyków”. Sympatyczne przedszkolaki wysłuchały książki Cz. Janczarskiego „Najpiękniejsze bajki”. Opowiadały, jakie są ich ulubione baśnie i ulubieni bohaterowie. Dzieci układały także kolorowe, bajkowe domino. Bawiły się przy tym znakom…

Czytaj dalej

W krainie baśni

Na zakończenie ferii w Filii nr 5 odbyło się baśniowe spotkanie z młodymi czytelnikami biblioteki. Na uczestników czekały liczne atrakcje w postaci zabaw i sesja zdjęciowa z ulubionymi bohaterami książek. Okazało się, że znajomość bajek nie jest obca dzieciom i przydała się przy rozwiązywaniu krzyżówek. Każdy brał czynny udział…

Czytaj dalej

Dzień Zakochanych

Wyznam Tobie dziś w sekrecie, lubię Cię jak nikt na świecie. Życzenia przesyłam w dniu świętego Walentego.

W ramach Akcji Zima w Filii nr 5 odbyło się spotkanie z czytelnikami biblioteki. Tematem spotkania Dzień Zakochanych. Kim był św. Walenty, skąd się wziął zwyczaj wręczania walentynkowych kartek i prezentów? Odpowiedzi na te…

Czytaj dalej
Strona 1 z 101