Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

A święta tuż, tuż

19 grudnia w PS nr 13 zapanowała już świąteczna atmosfera. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy choinkę z kolorowymi ozdobami. Poznaliśmy również historię przedświątecznych perypetii u rodziny Bajetanka. Maluchy, wzorem głównego bohatera chętnie pomogły w przygotowaniach na święta. Już tylko czekają na gwiazdkowe prezenty.

Czytaj dalej

Przedświąteczne przygotowania

18 grudnia na naszym przedświątecznym spotkaniu, przedszkolaki z PS nr 13 opowiedziały, w jaki sposób najbardziej lubią pomagać rodzicom przed świętami. Bezapelacyjnie zwyciężyło ubieranie choinki. Dzieci z ogromnym entuzjazmem ozdobiły choinkę w bombki i łańcuchy.

Czytaj dalej

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

Na jutrzejszą wizytę Świętego Mikołaja, maluchy z PS nr 13 starannie przygotowywały się już od dłuższego czasu. Dzieci nauczyły się mikołajkowych piosenek, a dziś wykonały papierowe figurki. Przedszkolaki mają nadzieję, że Święty Mikołaj przyniesie im wymarzone prezenty.

Czytaj dalej

Mikołajki

Dwa dni przed nadejściem Świętego Mikołaja maluchy z PS nr 13 przygotowały fantazyjnie pokolorowane mikołajowe figurki z papieru. Dzieci spodziewają się, że dzięki wystawie papierowych Mikołajów, 6 grudnia gość przyniesie im wspaniałe prezenty, a żadne dziecko nie dostanie rózgi.

Czytaj dalej

W krainie bajek

W SP nr 14 było dziś bardzo bajkowo. Uczniowie kl. I-III uwielbiają bajki, wspaniale radzili sobie z odgadywaniem ich tytułów i ilustracji.

Czytaj dalej

Bajki i bajeczki

27 listopada w PS nr 13 zagościły bajki z naszego dzieciństwa. Któż nie zna bajek o Królewnie Snieżce, Jasiu i Małgosi czy Kocie w butach? Maluchy odgadły większość fragmentów bajeczek i doskonale poradziły sobie z odgadywaniem ilustracji do nich.

Czytaj dalej

Najbardziej znane bajki

Czy dzieci znają bajkę o Kopciuszku? A czy wiedzą, kim był Gepetto? Okazało się, że świat bajek jest doskonale znany przedszkolakom z grupy IV PS nr 28. Dzieci świetnie radziły sobie z odgadywaniem tytułów bajek i dopasowaniem do nich ilustracji.

Czytaj dalej

W świecie bajek

13.11.2017 czterolatki z PS nr 13 na podstawie fragmentów bajek odgadywały ich tytuły, a potem pasujące do nich ilustracje. Zadanie okazało się niełatwe, a niektóre bajki zupełnie jeszcze maluszkom nieznane.

Czytaj dalej

Katalogi biblioteczne 2

30.10.2017 gościliśmy kolejną klasę czwartą z SP nr 7. Od dziś katalogi biblioteczne również dla nich nie stanowią tajemnicy. Dzieci szybko nauczyły się wyszukiwać potrzebne im informacje. Czekamy na kolejnych gości.

Czytaj dalej

Przygoda w piramidzie

25 października przedszkolaki poznały historię Bolka i Lolka w piramidzie. Dzieci dowiedziały się, jak powstaje mumia i co to jest sarkofag. Maluchy chętnie wybrały przedmioty potrzebne faraonowi do życia pozagrobowego.

Czytaj dalej
Strona 1 z 4