A A+ A++

Aktualności

Podziękowanie

Szanowni Państwo,

dobiega końca moja wieloletnia praca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach na stanowisku jej dyrektora.

Już wkrótce, tak jak każdy z Was, będę wyłącznie Czytelnikiem.

Dziękuję Wam za liczne wyrazy uznania i sympatii kierowane w stronę naszej Biblioteki. Dziękuję też za krytyczne uwagi, bo pozwalały lepiej …

Czytaj dalej

Komunikat

Uprzejmie informujemy, że od dnia 19.08.2019 r. Filia nr 6 przy ul. Wikaryjskiej 1 jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 13:00-17:00 (w środy w godz. 11:00-15:00). W soboty biblioteka będzie nieczynna. Zapraszamy!

Lato w bibliotece

Wakacje to nie czas na nudę! Zamiast siedzieć w domu i nudzić się, przyjdźcie do biblioteki! Czekają na Was gry i zabawy plastyczno-literackie oraz wiele innych atrakcji. W świecie bajek dużo się dzieje, a z książką w plecaku, nie tylko na świętokrzyskim szlaku, wiele zaskakujących przygód może Was spotkać. Detektywi na szlaku …

Czytaj dalej

Mała książka - wielki człowiek

Prawdziwa gratka dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców już we wrześniu! W ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na nich wyjątkowy prezent - Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach znalaz…

Czytaj dalej

Święto Kielc 2019

W sobotnie popołudnie w Parku Miejskim liczne atrakcje przygotowane przez Bibliotekę przyprawiały o zawrót głowy - nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Jak zwykle było wesoło i bajecznie kolorowo.

Fotoalbum

Czytaj dalej

Już niedługo…

Miło nam poinformować, że już niedługo uruchomimy nową stronę internetową Biblioteki! Zmieni się nie tylko jej wygląd - układ treści i grafika, ale także funkcjonalność. Nowa strona, wykonana w technologii Responsive Web Design, pozwoli na wyświetlanie tych samych informacji w ten sam sposób bez względu na to, czy korzystają Pa…

Czytaj dalej

Festyn rodzinny na Uroczysku

W sobotę 15 czerwca pracownicy Biblioteki wzięli udział w festynie rodzinnym na Uroczysku. Na tę okazję przygotowali akcję "Uwolnij książkę" oraz liczne atrakcje dla dzieci. Zainteresowani mogli przyozdobić chatkę Baby Jagi, wziąć udział w zabawie "Koło Fortuny", a także w konkursie plastycznym "Ja i moja rodzina".

Fotoalbum

Czytaj dalej

Festyn rodzinny na Herbach

8 czerwca mieliśmy przyjemność współtworzyć festyn rodzinny na Herbach. Razem z mieszkańcami osiedla spędziliśmy miło sobotnie popołudnie. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę.

Fotoalbum

Biblioteka dostępna dla niepełnosprawnych

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - Edycja 2016" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzic…

Czytaj dalej

Kup „starą książkę” - my kupimy nową!

Informujemy, że prowadzimy sprzedaż książek wycofanych ze zbiorów biblioteki. Cena minimalna każdej z nich wynosi 1zł. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowości. Sprzedaż prowadzą następujące filie:
Filia nr 3 (os. ul. Jagiellońska 36),
Filia nr 8 (os. Barwinek 31),
Filia nr 9 (ul. Okrzei 9),
Filia nr 11 (ul. Jan…

Czytaj dalej