A A+ A++

Aktualności

Noworoczny konkurs fotograficzny

Niedawno rozpoczął się Nowy Rok. Czy przyniesie zmiany na lepsze? Jest sporo niewiadomych, ale mimo wszystko, na przekór marazmowi, zrezygnowaniu oraz deficytom nadziei, chcemy przywołać radosny nastrój i zaprosić Was do zabawy karnawałowo – walentynkowej. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza młodzież i dorosły…

Czytaj dalej

Nowe procedury udostępniania zbiorów

SZANOWNI CZYTELNICY,
od 18.01.2021 r. w MBP w Kielcach będą obowiązywać nowe procedury udostępniania zbiorów. Najważniejsza zmiana, który na pewno wszystkich ucieszy – nasze placówki (z wyjątkiem Filii nr 6) będą czynne także w soboty!

Godziny otwarcia bibliotek:
-  Filie numer: 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13 czynne w po…

Czytaj dalej

25 lat Kieleckiego Teatru Tańca

KIELECKI TEATR TAŃCA serdecznie zaprasza na streaming live spotkania autorskiego promującego premierę albumu pt. „25 lat Kieleckiego Teatru Tańca”, które odbędzie się 15 stycznia o godz. 18:00 za pośrednictwem serwisu YouTube. W spotkaniu wezmą udział założyciele i dyrekcja KTT – Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak – a także zast…

Czytaj dalej

Posumowanie roku 2020

Wzrost o 15% wypożyczeń e-booków, spadek o 17% wypożyczeń książki w formie tradycyjnej. Ogółem zarejestrowało się w ubiegłym roku 18675 czytelników. Wśród nich 74% to kobiety, 26% mężczyźni.

W roku 2020 r. biblioteki były czynne w kratkę. Pandemia wymuszała ich zamknięcie w różnych okresach, w zależności od ogólnej sytuacji, wpr…

Czytaj dalej

Nowy zastępca dyrektora MBP w Kielcach

Z dniem 1 stycznia 2021 roku na stanowisko zastępcy dyrektora, na zasadzie awansu wewnętrznego, została powołana Pani Ewelina Iwan. Powitał ją 4 stycznia 2021 r. zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki, dyrektor Anna Żmudzińska oraz grono pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Ewelina Iwan przygodę z biblioteką…

Czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu "Smak książki i herbaty"

Miło nam poinformować, że laureatkami konkursu "Smak książki i herbaty" zostały Panie: Anna Strząbała i Edyta Dubiel-Gawrońska. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

Bożena Iwan - 44 lata pracy w bibliotece

28 grudnia 2020 r. odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Bożeny Iwan, wicedyrektor MBP w Kielcach, która po 44 latach pracy przechodzi na emeryturę. Podziękowania za wieloletnią pracę złożył zastępca prezydenta Kielc Marcin Różycki, pracownicy Biblioteki na czele z dyrektor Anną Żmudzińską oraz przewodniczący Oddziału SBP w Kiel…

Czytaj dalej

Życzenia

Pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w Nowym 2021 Roku  życzą Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki. 

Rozstrzygnięcie Konkursu "Świętujmy w towarzystwie książki"

Dziękujemy wszystkim osobom, które nadesłały prace na konkurs "Świętujmy w towarzystwie książki". Oto nazwiska laureatów: Sylwia Zapała, Michał Filarski, Beata Stanisz. Gratulujemy! Po odbiór nagród zapraszamy od 28 grudnia 2020 r. do Działu Promocji MBP w Kielcach, ul. Konopnickiej 5, w dni robocze w godz. 8.00-15.30. Prosimy …

Czytaj dalej

Informacja

Szanowni Czytelnicy, informujemy, że w związku z kontrolą księgozbioru Filia nr 10 (ul. Konopnickiej 5) będzie nieczynna od 28.12.2020 r. do 31.12.2020 r. Za utrudnienia przepraszamy.