A A+ A++

Aktualności

Wyróżnienie w konkursie Innowacyjny Samorząd

Miło nam poinformować, że Poczytalnia Na dVoRcu - filia nr 7 Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach została wyróżniona na gali podsumowującej tegoroczną odsłonę konkursu Innowacyjny Samorząd. Cieszymy się, że spośród 122 projektów zgłoszonych w kategorii Gminy Miejskie to właśnie do nas trafiło wyróżnienie. Mediateka była jedn…

Czytaj dalej

Zapraszamy do głosowania na Osobowość Roku!

Otwarta, przebojowa i skuteczna, kreatywna, charyzmatyczna i profesjonalna - Anna Żmudzińska, dyrektor Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach!

Zapraszamy do głosowania na naszą Kandydatkę w plebiscycie ogłoszonym przez Echo Dnia Świętokrzyskie na Osobowość Roku w kategorii Kultura.

Pani Anna Żmudzińska otrzymała nominację za dzi…

Czytaj dalej

Biblioteki działają bez zmian!

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie wprowadziło zmian do zasad funkcjonowania bibliotek. Obowiązują dotychczasowe obostrzenia. 

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcac…

Czytaj dalej

Ważny komunikat!

Szanowni Czytelnicy!
 
W najbliższy piątek planujemy prace techniczne związane ze zmianą serwera, dlatego  w dniu 2021-04-16 po godzinie 22:00 nastąpi przerwa w działaniu usług dostępu do strony WWW i katalogu trwająca do godzin porannych.  

Przepraszamy za ewentualne utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Czytaj dalej

Nowy dwutygodnik "Kielecka"

W naszych bibliotekach, a także w innych instytucjach kultury oraz jednostkach organizacyjnych miasta dostępny jest nowy dwutygodnik "Kielecka", wydawany przez Kieleckie Centrum Kultury. Pierwszy numer bezpłatnego biuletynu ukazał się 31 marca 2021 r. Czytelnicy znajdą w nim informacje na temat działalności instytucji kultury o…

Czytaj dalej

Informacja!

Szanowni Czytelnicy!

Dobra wiadomość - otwieramy Filię nr 5 i Filię nr 11
Filia nr 5 będzie czynna od wtorku 13 kwietnia 2021 r.
Filia nr 11 będzie czynna od czwartku 15 kwietnia 2021 r.

Placówki będą czynne w godzinach:
- poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki - od 10:00 do 18:00,
- środy - od 9:00 do 15:00,
- …

Czytaj dalej

Przesadzamy z czytaniem

Lexeme: logopedia & edukacja i Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zapraszają dzieci do wiosennego "przesadzania". Każdy mały czytelnik może włączyć się do akcji, zadbać o czytanie i o naturę. Jak można to zrobić?

1. Przyjdź do Filii nr 8 lub Filii nr 10 (możesz zrobić to już teraz).
2. Zgłoś swój udział w akcji.
3. Wypoży…

Czytaj dalej

Ważna informacja!

Szanowni Czytelnicy!

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1 kwietnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, rekomendacjami Biblioteki Narodowej oraz pogarszającą się sytuacją epidemiczną, zostają zaktualizowane pr…

Czytaj dalej