A A+ A++

Aktualności

Wielkie Dyktando Kieleckie

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Kielc do udziału w Wielkim Dyktandzie Kieleckim. 14 marca 2020 r. o godz. 11.00 w Filii nr 10 (ul. Konopnickiej 5) rozpoczną się zmagania o tytuł Kieleckiego Mistrza Ortografii.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Europoseł dr Adam Jarubas, Zastępca Prezydenta Kielc Marcin Różycki, Rektor …

Czytaj dalej

Inauguracja Biblioteki Językowej

2 marca o godz. 10.00 odbędzie się inauguracja Biblioteki Językowej przy ul. Okrzei 9. Partnerami wydarzenia są: Europoseł Adam Jarubas i Zastępca Prezydenta Kielc Marcin Różycki.

W placówce, oprócz zbiorów w języku polskim, można wypożyczać książki i czasopisma w językach obcych, m.in: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpa…

Czytaj dalej

II Kieleckie Dni Książki Historycznej

W dniach 27-29 lutego 2020 r. odbywać się będą II Kieleckie Dni Książki Historycznej. Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzeń.

Program wydarzeń

Konkurs "Dzieci czytają dzieciom - Audiobook"

Fundacja "Świat, którego nie znacie" i Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach zapraszają do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Dzieci czytają dzieciom - Audiobook". Szczegóły w Regulaminie.

Dzieje Karczówki

Muzeum Historii Kielc i Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach Filia nr 2 zapraszają na spotkanie poświęcone dziejom Karczówki, które poprowadzi dr Piotr Kardyś. Spotkanie odbędzie się w Klubie Seniora (ul. Krzemionkowa 1, I piętro) 27 lutego 2020 r. o godz. 14:00.

Ambasador Czytelnictwa

Co miesiąc znane osoby promują czytanie na naszym Facebooku. W lutym Ambasadorem Czytelnictwa jest zwycięzca programu MasterChef Grzegorz Zawierucha. Zachęcamy do odpowiadania na pytania, zamieszczania komentarzy, dzięki którym będzie można wygrać interesujące książki podarowane przez naszych Ambasadorów.

Najlepszy Czytelnik Styczeń 2020

Miło nam poinformować, że w styczniowym etapie konkursu Najlepszy Czytelnik wygrały:
- w kategorii do lat 18 Weronika Sadłowska (114 wypożyczonych książek),
- w kategorii powyżej 18 lat Pani Małgorzata Galińska (49 wypożyczonych książek).
GRATULUJEMY!
Zwyciężczynie otrzymały upominki od sponsorów, wśród których są: Wodociągi Kiele…

Czytaj dalej

Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem, jednym z najwybitniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego. Spotkanie odbędzie się 4 marca 2020 r. o godz. 17:00 w Filii nr 10 (ul. Konopnickiej 5). Wstęp wolny!

Konkurs plastyczny

Zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat do udziału w konkursie plastycznym "Wyobraźnią malowane". Prace można składać do 22 marca 2020 r. Szczegóły konkursu w Regulaminie.

Konkurs "Najlepszy Czytelnik"

Twoje pragnienie rośnie z każdą literą? Ugaś je czytając więcej!
Być może tytuł Najlepszego Czytelnika czeka właśnie na Ciebie!

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach ogłasza konkurs na Najlepszego Czytelnika. Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla wszystkich aktywnych czytelników Biblioteki. Ocenie konkursowej pod…

Czytaj dalej