Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Przedszkolaki w bibliotece

Piękna pogoda sprzyja odwiedzinom w bibliotece. Tym razem gościliśmy grupę przedszkolaków z PS nr 13 w Kielcach. Był harmider, dużo zamieszania, pytań i uśmiechów, czytanie i zabawa, ale najważniejszym celem odwiedzin było wybranie książek do czytania w przedszkolu!

Czytaj dalej

W świecie baśni i bajeczek

W kolorowy świat baśni wyruszyliśmy dzisiaj z dziećmi z Prywatnego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Kielcach. Kot w Butach? Czerwony Kapturek? A może Calineczka i Królewna Śnieżka są waszymi ulubionymi bajkami? My swoje już wybraliśmy! Do zobaczenia!

Czytaj dalej

Czy to bajka, czy nie bajka...

„Czy to bajka, czy nie bajka - myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: KRASNOLUDKI są na świecie”. Razem z grupą dzieci z Prywatnego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Kielcach rozmawialiśmy o najpiękniejszych bajkach, baśniach i legendach. Wspólnie uzgodniliśmy, że krasnoludki na pewno istnieją ale nie każd…

Czytaj dalej

Przedszkolaki w bibliotece

30 listopada Filię nr 1 odwiedziła grupa z Przedszkola Samorządowego nr 28 w Kielcach. Małe „Pszczółki” wysłuchały opowiadania o Kamyczku w bibliotece. Poznały zasady korzystania z placówki, a na koniec długo i z przejęciem oglądały przygotowane dla nich książeczki.

Czytaj dalej

Cała Polska Czyta Dzieciom

26 października na zaproszenie Przedszkola Samorządowego Nr 28 w Kielcach gościliśmy w najmłodszej grupie przedszkolaków. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom czytaliśmy dzieciom wiersze przeznaczone dla trzylatków i opowiadanie o Tupciu Chrupciu. Dzieci mocno angażowały się w przygody lubianej myszki i już umówiliśmy się …

Czytaj dalej

7 uczuć przedszkolaka

Jak oswoić strach, przełamać nieśmiałość, pokazać radość i dumę a stłumić złość? Na te wszystkie pytania szukaliśmy odpowiedzi z grupą 5-latków z Przedszkola Sióstr Salezjanek w Kielcach. Teraz już panujemy nad naszymi emocjami!

Czytaj dalej

Jedyneczki w Jedynce

23 października Filię nr 1 odwiedziły nasze imienniczki - małe „Jedyneczki”. Grupa trzylatków z Przedszkola Sióstr Salezjanek z ulicy Chęcińskiej zwiedziła naszą placówkę, obejrzała ciekawe książki i wysłuchała bajeczki. Maluchy były bardzo grzeczne, okazało się, że niektóre z nich są już naszymi czytelnikami.

Czytaj dalej

Cała Polska czyta dzieciom

Piękna pogoda sprzyja odwiedzinom w bibliotece. Z wizytą do nas wybrały się dwie grupy przedszkolne z PS nr 13 i Prywatnego Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Kielcach. Głośne czytanie, ciekawe dyskusje i samodzielny wybór książek do czytania w przedszkolu wypełniły czas dzisiejszej wizyty.

Czytaj dalej

Grzybobranie

12 października razem z przedszkolakami z PS nr 28 wybraliśmy się na wędrówkę po lesie. Dzieci obejrzały atlasy i książki dotyczące grzybów. Poznały ich gatunki i zasady, które prawdziwi „grzybiarze” powinni znać. Wspólnie omówiliśmy wykorzystanie darów lasu. Na koniec każde dziecko namalowało swojego „grzyba marzeń”, którego c…

Czytaj dalej

Biblioteczny warzywniaczek

W dniu dzisiejszym bibliotekę odwiedziły sześciolatki z PS nr 28. Po krótkiej informacji dotyczącej zasad zapisywania się do biblioteki, wypożyczania książek oraz zachowania się w placówce, dzieci przystąpiły do pracy. Dzisiejszym tematem spotkania była jesień, jej symptomy i plony. Przedszkolaki prawie bezbłędnie rozpoznawały …

Czytaj dalej
Strona 1 z 33