A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | usuń filtr

O zdrowiu

"Pan Kotek był chory i leżał w łóżeczku..." - każdy zna historię przejedzonego koteczka, ale co zrobić, by być zdrowym? Na to pytanie szukaliśmy odpowiedzi podczas zajęć z dziećmi z Przedszkola im. Kubusia Puchatka. Dzieci chętnie dyskutowały na temat wartości przedstawionych produktów. Świetnie rozróżniły zdrowe od tych, który…

Czytaj dalej

Do biblioteki po książeczki

W czwartkowy poranek zjawiła się stała grupa naszych czytelników z PS nr 13. Dzieci zwróciły wypożyczone pozycje i wybrały nieznane im jeszcze książeczki. Życzymy przyjemnej lektury!

Czytaj dalej

Maluszki w bibliotece

Najmłodsza grupa przedszkolaczków aktywnie przyłączyła się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Po wysłuchaniu krótkiego opowiadania o przygodach Kamyczka, dzieci chętnie oglądały inne książki i rozmawiały o zaletach czytania oraz wizyt w bibliotece.

Czytaj dalej

Karnawał nie tylko w Wenecji

Karnawał to czas hucznych zabaw. Naszą zorganizowaliśmy z grupą przedszkolaków z PS nr 13. Niezbędnymi rekwizytami były maski, które dzieci własnoręcznie wykonały z piór i błyskotek. Niektóre przedszkolaki ubrały stroje karnawałowe. Potem rozległy się dźwięki muzyki i wszyscy ruszyliśmy w takt melodii.

Czytaj dalej

Maluchy w bibliotece

Naszymi dzisiejszymi gośćmi były maluchy z PS nr 13. Dzieci były u nas po raz pierwszy. Dowiedziały się, w jaki sposób należy zachowywać się w bibliotece oraz czym różni się ona od księgarni. Większość z nich wiedziała już, jak obchodzić się z książkami. Bardzo nas to cieszy.

Czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka

Przed zbliżającym się świętem babci i dziadka, Jadwiga i Bolesław odwiedzili dzieci z SP nr 14. Opowiedzieli im o swoim wnusiu Tupciu, a uczniowie o swoich dziadkach. Na zakończenie zajęć dzieci postanowiły, że przygotują dla swoich bliskich kolorowe laurki.
Pozdrawiamy wszystkie wnuczęta, Jadwiga i Bolesław   

Czytaj dalej

Bajkowi bohaterowie

Cruella de Mon, Baba Jaga, Pinokio, Roszpunka, to tyko niektórzy bohaterowie bajek znani dzieciom. Maluchy potrafiły wskazać z jakich bajek pochodzą postacie, umiały też podzielić je na dobre i złe.

Czytaj dalej

Pomocnik Świętego Mikołaja

W dzień Świętego Mikołaja, niespodziankę przygotował Jego pomocnik. Odwiedził przedszkolaki z PS nr 13 i przyniósł każdemu dziecku mały upominek. Dzieci nie kryły zaskoczenia i w ramach podziękowania zaśpiewały wzruszające piosenki i pastorałki świąteczne.

Czytaj dalej

Na wycieczkę po książeczkę

W słoneczny, grudniowy poranek grupa przedszkolaków z PS nr 13 buszowała wśród książek Filii nr 1 w poszukiwaniu tej idealnej. Każdy wybrał coś dla siebie. Bajecznie kolorowe książeczki opuściły bibliotekę, by sprawić dzieciom radość i wrócić, aby ucieszyć kolejne maluchy.

Czytaj dalej

Baśnie i bajki

Tematem naszego spotkania z uczniami SP nr 14 były bajki i baśnie. Na podstawie wybranych fragmentów książek dzieci odgadywały ich tytuły. Uczniowie starali się dopasować rekwizyty do bohaterów baśni.

Czytaj dalej
Strona 1 z 24