Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | usuń filtr

Tupcio Chrupcio i ptaszek

Przedszkolaki bardzo lubią Tupcia Chrupcia i dlatego z dużym zainteresowaniem wysłuchały o jego świętach. Bardzo im się spodobał sposób, w jaki Tupcio naprawił swój błąd.

Czytaj dalej

Święta tuż, tuż!

18 grudnia bibliotekę naszą odwiedzili uczniowie kl. III C SPI. Tematem spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Dzieci z dużym zaangażowaniem opowiadały o tym, jak u nich w domu wyglądają święta, jak się do nich przygotowują i co pojawia się na wigilijnym stole. Zajęciom towarzyszyły zagadki związane ze świętami…

Czytaj dalej

Święta Misia Tulisia

Z maluchami z PS nr 16 rozmawialiśmy o świętach. O tym, co się przygotowuje do jedzenia i jak się spędza ten świąteczny czas. Przedszkolaki dowiedziały się także, co jest najważniejsze w Świętach Bożego Narodzenia dla Misia Tulisia.

Czytaj dalej

Tappi i Święty Mikołaj

Grupa dzieci z PS nr 16 wysłuchała dwóch opowiadań o przygodach siłacza Tappiego. Najbardziej podobało im się to, którego bohaterem jest Święty Mikołaj. Przedszkolaki chwaliły się także, co Mikołaj przyniósł im w prezencie.

Czytaj dalej

Mikołajki

6 grudnia uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kielcach wysłuchali opowiastek o świętach Tupcia Chrupcia i o zimie. Na zajęciach praktycznych wspólnie wykonaliśmy Mikołaje. Uczniom bardzo spodobała się zabawa polegająca na wsypywaniu ryżu do skarpetek.

Czytaj dalej

Kochamy misie

29 listopada 2019 r. odwiedziliśmy dzieci z PS nr 16. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o marzeniach małego misia. Treść książki oraz ilustracje bardzo im się spodobały. Druga grupa poznała przygody Misia Tulisia.

Czytaj dalej

Święto Pluszowego Misia

27 listopada 2019 r. Filię nr 9 odwiedziły przedszkolaki z I Społecznego Przedszkola im. M. Reja w Kielcach. Dzieci obejrzały naszą placówkę i zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki. Dowiedziały się również o akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Następnie chętnie uczestniczyły w zajęciach przygotowanych z okazji Ś…

Czytaj dalej

Misie świętują

25 listopada klasa I ze SSP w Kielcach wzięła udział w spotkaniu z okazji Światowego Dnia Misia. Dzieci poznały wiele ciekawych historii związanych z miśkami. Z uwagą wysłuchały bajki Masza i Niedźwiedź. Zmierzyły się również z zagadkami dotyczącymi jej bohaterów.

Czytaj dalej

Czarowanie z warzyw

Tematem zajęć w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 była jesień. Uczniowie wysłuchali wierszy i opowiadań poświęconych tej porze roku. Następnym punktem programu były zgadywanki słowne. Potem dzieciaki z zamkniętymi oczami wyciągały warzywa z worka i po zapachu musiały je rozpoznać. Było przy tym dużo śmiechu. Później przystrajal…

Czytaj dalej

Bajkowe spotkanie w bibliotece

8 listopada 2019 r. po raz pierwszy odwiedziła nas grupa „Gwiazdek” z Przedszkola Sióstr Miłosierdzia. Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Po krótkim zapoznaniu z naszą placówką dzieci opowiadały o swoich ulubionych lekturach i postaciach z bajek. Wizyta dzieci była też dos…

Czytaj dalej
Strona 1 z 5