Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wojownicza księżniczka

19 grudnia odwiedzili nas drugoklasiści z SP nr 27. Mili goście wysłuchali opowiadania o księżniczce Piwonii, która swoją hulajnogą łupnęła smoka prosto w głowę i uwolniła porwanego młodszego braciszka. Zajęcia urozmaiciły zgadywanki, zabawy oraz słodki poczęstunek.

Czytaj dalej

Zagubiony dzwoneczek aniołka

W ramach współpracy z osiedlowym Klubem Uroczysko, przedświąteczne zajęcia kółka plastycznego odbyły się w naszej bibliotece. Nasi mali goście z uwagą wysłuchali książeczki A.Sochackiego Aniołek gwiazdy wigilijnej, po czym z zapałem przystąpili do wykonywania rysunków o tematyce świątecznej.

Czytaj dalej

Gwiazdkowa noc

W czwartek odwiedziliśmy Stokrotki z PS 35. Maluchy zapoznały się z terminem „biblioteka” i wysłuchały świątecznej opowieści o Mikołaju (Gwiazdkowa Noc, T. Sobańskiej- Dąbrowskiej). Na koniec bawiliśmy się w mikołajowy zaprzęg saneczkowy.

Czytaj dalej

Pędzą, pędzą sanie

Grupa cztero- i pięciolatków z PS 35 z radością powitała wizytę niespodziewanego gościa z... biblioteki. Dzieci wysłuchały opowiadania o Mikołaju oraz obejrzały rysunki z książki bogato ilustrowanej przez Stephenie Ryder. Nie zabrakło rozmów o książkach i prezentach. Na zakończenie spotkania maluchy zatańczyły do świątecznej pi…

Czytaj dalej

Witajcie w naszej bajce

11 grudnia tematem naszego spotkania z drugoklasistami z SP nr 27 był kolorowy świat bajek. Zajęcia urozmaiciła lektura książki Cristiny Bjork i Ewy Ericsson Księżniczki i smoki oraz bajkowe zgadywanki.

Fotorelacja


Czytaj dalej

Gwiazdkowe opowieści

Na wtorkowe zajęcia przybyły do nas „Różyczki” z PS 35. Chociaż Mikołaj już odjechał, nie zapomniał o swojej świątecznej obietnicy i na spotkanie z dziećmi wysłał pomocnika. Przedszkolaki z chęcią wysłuchały opowieści renifera (Gwiazdkowa noc Stephenie Ryder) i radośnie przystąpiły do zimowej zabawy w figury lodowe. Wszyst…

Czytaj dalej

Święta tuż, tuż

9 grudnia Filię nr 5 odwiedziły przedszkolaki z PS nr 9. Po wysłuchaniu kilku opowiadań z książki Wielka Świąteczna Księga dyskutowaliśmy o sprawianiu radości innym. Nie zabrakło również zabaw. Na zakończenie dzieci malowały choinki, a pod nimi swe wymarzone prezenty.

Czytaj dalej

Mikołajkowe szaleństwo

6 grudnia odwiedzili nas trzecioklasiści z SP 27. Uczniowie z radością powitali pomocnika Mikołaja, od którego otrzymali słodkie upominki i zakładki. Zajęciom towarzyszyła lektura – dzieci wysłuchały opowiadania Wielki darczyńca Małgorzaty Bednarskiej-Moskwy. Nasi goście stworzyli też oryginalne choinki z papieru. Wszystkim bar…

Czytaj dalej

Mikołajkowy zawrót głowy

Na mikołajkowe spotkanie do Filii nr 5 przyszli uczniowie kl. I a ze SP 27. Wysłuchali historii o Św. Mikołaju z książki Najpiękniejsze świąteczne opowieści i wykonywali i kolorowe choinki. Na pamiątkę otrzymali mikołajkowe zakładki do książek.

Czytaj dalej

Zawody znane i mniej znane czyli kim chciałbym zostać?

Marynarz, pilot, komandos, stewardesa oraz przedstawiciele wielu innych zawodów to bohaterowie spotkania z uczniami klasy II SP nr 27. Zajęcia urozmaiciły zagadki, krzyżówka, zabawy psychoruchowe oraz lepienie z plasteliny akcesoriów związanych z różnymi zawodami. Spotkanie zakończyła wizyta Mikołaja, który wręczył dzieciom zak…

Czytaj dalej
Strona 1 z 7