Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Górale

Na kolejne zajęcia o Podhalu, góralach i Tatrach przyszły dzieci z SP 27. Wysłuchały opowiadania o powstania Podhala. Potem ubierały postaci górali w ich stroje ludowe. Na zakończenie pomalowały papierowe bombki. Zadowoleni i uśmiechnięci, składając życzenia Wesołych Świąt, uczniowie wrócili do swojej szkoły.


Fotogaleria

Czytaj dalej

Odświętnie w góry

Tym razem w bibliotece powitaliśmy drugoklasistów z SP 27. Po wysłuchaniu Legendy o powstaniu Podhala przystąpili do świątecznych przygotowań. Górale - Tadzik i Maryna zostali pięknie ubrani w odpowiednie do okazji, tradycyjne stroje, a bombki na choinkę ślicznie ozdobione. Wszyscy świetnie się bawili.


Fotogaleria

Czytaj dalej

Święta po góralsku

Dzieci z PS nr 9 odwiedziły Filię nr 5, abyśmy mogli wspólnie przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia, które zamierzamy w tym roku spędzić po góralsku. Odświętny strój już wyprany, kolędy przećwiczone, choinka ubrana. Za oknem pada pierwszy śnieg. Atmosfera przyjazna, miła, wesoło i gwarno - jak to na Podhalu. Na koniec jesz…

Czytaj dalej

Polskie góry II

Na kolejne spotkanie o polskich górach przyszły dzieci ze SP w Dąbrowie. Wysłuchały legendy O stworzeniu Podhala, ubierały parę góralską: Klimka i Klementynkę w strój ludowy, oraz ozdabiały góralskie kamizelki. Na zakończenie, z okazji świąt Bożego Narodzenia życzyliśmy sobie smacznego karpia i wspaniałych prezentów.


Fotogaleria

Czytaj dalej

Jeżyk zwany Pajacykiem

W ramach Mikołajek w Filii nr 5 odbyło się spotkanie z Alicją Podgrodzką, autorką opowieści pt. Jeżyk zwany Pajacykiem, która zdobyła I miejsce w konkursie „Książka Przyjazna Dziecku” organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Trzecioklasiści z SP 27 entuzjastycznie przyjęli historię głównego bohatera i żywo dyskut…

Czytaj dalej

Polskie góry

5 grudnia w podróż po polskich górach wyruszyły dzieci z PS 35. Po wysłuchaniu legendy O stworzeniu Podhala ubierały naszych gości: Klimka i Marynę w świąteczny strój góralski. Na zakończenie, z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzyliśmy sobie szczęścia i zdrowia w gwarze podhalańskiej.

Czytaj dalej

Nasza wieś

Jak wygląda wiejska zagroda? Jakie maszyny rolnicze potrzebne są do pracy na wsi? Co to są dożynki? O tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie kl. II a ZSS Nazaretanek z książki zatytułowanej Księga wsi.

Czytaj dalej

Zwierzęca menażeria

Tym razem głównym motywem interesującym nas w podróży na wieś były zwierzęta. Przy okazji minionego Światowego Dnia Pluszowego Misia porozmawialiśmy o ulubionych przytulankach, których, przynajmniej na dawnej polskiej wsi nie było jeszcze długo po powstaniu tej uroczej zabawki (jak i wielu innych „wynalazków”). Następnie wyrusz…

Czytaj dalej

Jedziemy na wieś

Pierwszą wizytę w bibliotece nasi goście odbyli razem z samochodzikiem Frankiem - bohaterem serii książeczek dla dzieci. Wspólnie wyruszyli na wieś, gdzie podziwiali tegoroczne zbiory i oglądali zwierzęta gospodarskie przy pracy. Miejmy nadzieję, że słowa „folklor” oraz „gwara” nie brzmią już jak tajemnicze zaklęcia. Rozmowom o…

Czytaj dalej

Wieś Wczorajsza - Wieś Dzisiejsza

Uczniowie klasy pierwszej ZSS Nazaretanek wyruszyli w ciekawą podróż w czasie przez dawną i współczesną wieś. Zagadki i zabawy ruchowe urozmaiciły czas młodym podróżnikom.


Fotogaleria

Czytaj dalej
Strona 1 z 10