Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Magia świąt

Ze swoją ostatnią wizytą w kończącym się roku 2018 przyszli do nas uczniowie kl. II c z SPI. Tym razem tematem spotkania były zbliżające się święta i sposób ich obchodzenia w różnych zakątkach świata. Pomogła nam w tym książka Wigilie świata.

Czytaj dalej

Świąteczne zwyczaje

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedziła nas liczna grupa przedszkolaków z Akademii Kreatywności. Spotkanie odbyło się w typowo świątecznej atmosferze. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Choinka, były świąteczne zagadki i kolorowanki. Na zakończenie zaśpiewały nam kolędy i pastorałki.

Czytaj dalej

Święta w Europie

Grupie sześciolatków czytaliśmy o obchodach Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach Europy. Dzieci wysłuchały także opowiadania Dzieci szewca Janosza.

Czytaj dalej

Opowieści o choince

Grupa Kangurków z PS nr 16 słuchała opowieści o Bożym Narodzeniu w Anglii i Holandii oraz O choince biednych dzieci.

Czytaj dalej

Idą święta

14 grudnia placówkę naszą odwiedziła grupa pierwszoklasistów ze Społecznej Szkoły Podstawowej. Dzieciaki z biblioteką naszą zaprzyjaźniły się już jako przedszkolaki. Po krótkim przypomnieniu sobie jak wygląda nasza filia przeszliśmy do głównego tematu spotkania, czyli zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. U…

Czytaj dalej

Noc wigilijna

Dzieciom z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 czytaliśmy książeczkę Noc wigilijna, ale bardziej od tekstu podobały im się piękne, kolorowe ilustracje.

Czytaj dalej

Święta tuż, tuż

Młodzież Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 z ciekawością wysłuchała Opowieści o Bożym Narodzeniu według ewangelii św. Łukasza oraz opowiadań o obchodach świąt w Anglii i Niemczech.

Czytaj dalej

Choinka

W książeczce Wigilie Świata zawarte są, między innymi, informacje o obchodach Świąt Bożego Narodzenia w Skandynawii ale dzieciom bardziej podobało się opowiadanie o choince. Zasmucił je los drzewka, najpierw pięknie przystrojonego a potem wyrzuconego, nikomu niepotrzebnego.

Czytaj dalej

Mikołajki

Maluszki opowiadały o swoich listach do św. Mikołaja. Wysłuchały również opowieści o tej szczególnej nocy, kiedy przychodzi z prezentami.

Czytaj dalej

Barbórka - górnicze święto

4 grudnia „Dzień Górnika” przypomina nam ciężką i niebezpieczną pracę ludzi przy wydobywaniu naturalnych bogactw ziemi. Obchodzimy go na cześć patronki świętej Barbary zwanej również Barbórką. Aby uczcić to wyjątkowe święto naszą bibliotekę odwiedziła grupa Kangurków. Przedszkolaki poznały bliżej zawód górnika oraz dlaczego jeg…

Czytaj dalej
Strona 1 z 5