Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Czy zima jest fajna?

Czy zima jest fajna? Odpowiedzi na to pytanie poszukałyśmy z grupą 5-latków z PS nr 9. Zimowy teatrzyk, książeczka M. Strzałkowskiej Zima, lepienie bałwana i zimowe zagadki ułatwiły nam zadanie. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że zima jest fajną porą roku. Zajęcia zakończyliśmy wspólną zabawą i piosenką pt. Choinka.

Czytaj dalej

Spotkanie z Ewą Ziółkowską-Darmas

W spotkaniu z Ewą Ziółkowską-Darmas uczestniczyli uczniowie klasy V e SP nr 27. Autorka opowiadała o swojej twórczości, m.in. o najnowszej książce dla dzieci Napój miłosny. Fabuła baśni, osnuta na prasłowiańskich wierzeniach i obyczajach, przeniosła słuchaczy na Górę Grodową w Tumlinie. To tam rozegrała się kolejna walka dobra …

Czytaj dalej

Prawo jazdy na renifera

Jak można zdobyć prawo jazdy na renifera, dowiedzieli się pierwszoklasiści z SP nr 27, słuchając książki Nela na Kole Podbiegunowym. Dowiedziały się także, że ulubionym przysmakiem tych zwierząt jest zielony mech i że ich poroża świecą w nocy. Na zakończenie każde z dzieci udekorowało poroże renifera.

Czytaj dalej

Zimowe zabawy

Sympatyczne przedszkolaki z grupy „Lisków” i „Biedronek” odwiedziły naszą bibliotekę. Obejrzały wesołe przedstawienie pt. Zimowy teatrzyk i wysłuchały książeczki M. Strzałkowskiej Zima. Dzieci lepiły także bajkowego bałwana i odgadywały zimowe zagadki. Bawiły się doskonale.


Fotogaleria

Czytaj dalej

Czytamy w Kawce Zabawce

Z okazji Mikołajek udaliśmy się do Kawki Zabawki, aby przeczytać dzieciom książkę Małgorzaty Strzałkowskiej Zima, a także „ulepić” bałwana i porzucać się „śnieżkami”. Razem z Mikołajem i Elfem wszyscy świetnie się bawili.


Fotogaleria

Czytaj dalej

Czy renifery świecą w nocy?

Podczas spotkania z klasą II a SP nr 27 dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Okazuje się, że renifery mają poroże (nie rogi), świecą w nocy (wyglądają jak kosmici), lubią smakołyki (mech, mech i jeszcze raz mech). Można też zdobyć specjalne prawo jazdy na renifera (Św. Mikołaj musi je mieć obowiązkowo), zaś jeden z chłopc…

Czytaj dalej

Wizyta w bibliotece

Jak działają katalogi, jak korzystać z księgozbioru biblioteki, co oznacza termin książka popularnonaukowa? Na te i wiele innych pytań uzyskali odpowiedzi uczniowie dwóch klas IV ze SP nr 27.

Czytaj dalej

Za co lubimy zimę?

5.12.2017 odwiedziła nas grupa sześciolatków z SP nr 4. Spotkanie rozpoczęła rozmowa na temat zimy i zimowych sportów. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały teatrzyk Benio i przyjaciele oraz wysłuchały opowieści Zima Małgorzaty Strzałkowskiej. Zajęcia urozmaiciły: „lepienie bałwanka”, konkursy i zabawy ruchowe.

Czytaj dalej

Żonglowanie i czytanie

Dzisiejsza pogoda zrobiła nam psikusa. Marznący deszcz i śnieg nie zapowiadały nic dobrego, mimo to zaplanowany występ uczniów V LO im. Piotra Ściegiennego w Kielcach doszedł do skutku. Czytanie na role książki Lotta z ulicy Awanturników oraz pokaz żonglerki, którą licealistów zaraził szkolny bibliotekarz, to dla przedszkolaków…

Czytaj dalej

Skarbnica bajek

Skarby kochają i mali, i duzi. A gdzie je można znaleźć? Sześciolatki z PS. 35 przekonały się, że nawet w bibliotece. Baśniowe stwory, księżniczki i zaczarowane światy pełne klejnotów czy motocykle. To wszystko można mieć, kiedy sięgnie się po książkę i zanurzy w magicznych opowieściach. Czasami można również zamienić się na ch…

Czytaj dalej
Strona 1 z 11