Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 | usuń filtr

Cała Polska Czyta Dzieciom

19 grudnia licznej grupie przedszkolaków czytaliśmy książeczki o zimie i Bożym Narodzeniu.

Czytaj dalej

Idą święta

15 grudnia naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. I c ze SPI nr 11. Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Dyskutowaliśmy o przygotowaniach do świąt i związanej z nimi symbolice. Uczestnicy poznali bliżej takie pojęcia jak: wigilia, opłatek, szopka i choinka. Z dużą uwagą wysłuchali…

Czytaj dalej

Cała Polska Czyta Dzieciom

Przedświąteczne spotkanie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 odbyło się w wesołej atmosferze. Dzieciaki opowiadały o prezentach od Św. Mikołaja i przygotowaniach do świąt. Chętnie słuchały książeczek M. Strzałkowskiej, jeszcze chętniej oglądały ilustracje.

Czytaj dalej

Zimowe święta

Zbliżają się wielkimi krokami święta dlatego dzieci z PS nr 4 wysłuchały książki M. Strzałkowskiej Boże Narodzenie. Potem było jeszcze czytanie opowieści o Kalendarzu i Zimie. Maluchy zadawały dużo pytań.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

24 listopada kolejne już dzieci świętowały z nami Dzień Pluszowego Misia, tym razem była to grupa zerówkowiczów. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały one książek poświęconych małym misiom i tych o dużych niedźwiedziach. Następnie ochoczo rozwiązywały zagadki i brały udział w zabawach ruchowych.

Czytaj dalej

Cała Polska Czyta Dzieciom

Z racji Światowego Dnia Pluszowego Misia milusińscy poznali największe marzenie małego misia oraz opowiadanie o chorym Mimisiu. Kulminacyjnym momentem zajęć było ubieranie Misi. To była liczna grupa więc dzieciaki żałowały, że tak mało z nich mogło uczestniczyć w tej czynności.

Czytaj dalej

Spotkanie z misiem

22 listopada przybyły do naszej biblioteki dzieci z I Społecznego Przedszkola im. M. Reja. Przyszły, by świętować zbliżający się Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przyniosły ze sobą swoje ulubione pluszaki i mówiły ile radości sprawia im przytulanie się do nich każdego dnia. Przedszkolaki po wysłuchaniu kilku wierszy i opowiadań…

Czytaj dalej

Cała Polska Czyta Dzieciom

Pluszowy miś jest od wielu dekad ulubioną dziecięcą zabawką. Doczekał się więc swojego święta czyli Światowego Dnia Pluszowego Misia. Aby je uczcić odbyło się spotkanie z przedszkolakami. Dzieci wysłuchały bajeczki o Marzeniach małego misia G. Lobel i Uśmiechnij się misiu K. Reider, S. Kranshaar. Najwięcej radości sprawiło im u…

Czytaj dalej

W krainie krasnoludków

14 listopada zawitała do nas grupa dzieciaków z Akademii Kreatywności. Tematem przewodnim spotkania były bardzo sympatyczne postacie z bajek, krasnoludki. Poznaliśmy bliżej ich wygląd, zwyczaje i życie codzienne. Pomogła nam w tym Wielka encyklopedia krasnoludków M. Przewoźnika.

Czytaj dalej

Cała Polska Czyta Dzieciom

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziliśmy I Społeczne Przedszkole im. Mikołaja Reja. Rozmawialiśmy o misiach, tych pluszowych i tych żywych. Dzieciaki wysłuchały książeczki Zdumiewające opowieści pandy Jon J. Mutha i Masza i Niedźwiedź. Moje bajeczki.

Czytaj dalej
Strona 1 z 6