Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Poczytalnia | usuń filtr

Zimowo i świątecznie

9 grudnia grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 42 brała udział w zimowych zajęciach. Wspólnie stworzyliśmy zimowy pałac i bożonarodzeniową szopkę. Na koniec dzieci obdarzyły nas ślicznym stroikiem i świątecznymi życzeniami.

Czytaj dalej

Zimowy czas

Kolejna dziś grupa przedszkolaków z PS nr 32 wzięła udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Podczas spotkania bibliotekarki otrzymały piękne kartki świąteczne z życzeniami.

Czytaj dalej

Mikołajkowo

6 grudnia dzieci ze Świetlicy Środowiskowej 4 KĄTY wylepiły brokatowe świąteczno-mikołajowe obrazki. Była również  mini sesja zdjęciowa w ramce, a na koniec słodki poczęstunek. Wszystkim życzymy wesołych Mikołajek!

Czytaj dalej

Łacina zawsze w modzie - czym zajmuje się tłumacz

Łacina zawsze w modzie - czym zajmuje się tłumacz to temat spotkania z klasą III z SP nr 1. Podczas zajęć dzieci poznały cechy dobrego tłumacza oraz stworzyły mini słownik polsko-łaciński. Na zakończenie wykonały zakładki z łacińskimi słowami.

Czytaj dalej

Miś Tuliś idzie do przedszkola

Przedszkolaki z Grzymałkowa wspólnie z bibliotekarką z Filii nr 10 wysłuchały przygód misia Tulisia i ułożyły misiowe puzzle. W  ten sposób uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Czytaj dalej

Misiowanki

25 listopada kolejna grupa przedszkolaków z PS nr 32 wzięła udział w zajęciach z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Maluchy wysłuchały opowiadania pt. "W sklepie z zabawkami". Mogły również wykazać się dużą wiedzą na temat bajkowych misiów.

Czytaj dalej

Utul misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia to doskonała okazja do spotkania się z grupą przedszkolaków z PS nr 32. Dzieciaki nie tylko wysłuchały opowiadania z książki pt. "Miś Uszatek", ułożyły także misiowe puzzle i ukołysały misie do zimowego snu. Dobierały również w pary przyjaciół misia Puchatka, Misia Uszatka i Gumisia Zamiego.

Czytaj dalej

Tradycja z nowoczesnością

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 4 z SP nr 13 w Kielcach przybyli do Filii nr 10 aby poznać zasady korzystania z placówki. Spotkanie podzielone było na dwie części. W pierwszej goście poznali System Biblioteczny MATEUSZ i wyszukiwali rekordów w katalogu oraz na stronie www.mbp.kielce.pl. W drugi…

Czytaj dalej

Poznajemy bibliotekę

18 listopada w Filii nr 10 odbyła się lekcja biblioteczna z klasą IV SP nr 1 w Kielcach. Młodzież poznała zasady wypożyczania, terminy takie jak sygnatura czy katalog. Uczniowie mieli kilka zadań do wykonania: rozwiązać wykreślankę z lekturami, wypisać sygnatury, wyszukać na stronie www naszej Biblioteki e-booki, e-audiobooki i…

Czytaj dalej

Z zamku do chatki z piernika

16 listopada przedszkolaki z PS nr 32 wzięły udział w zajęciach o bajkowej tematyce. Mnóstwo frajdy było przy losowaniu rekwizytów i zagadek z chatki z piernika. Sesja mini foto bardzo spodobała się naszym gościom.

Czytaj dalej
Strona 1 z 6