Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Przed świętami

Przyszły do biblioteki uczniowie z klasy III d SP nr 27. Wysłuchały opowiadania Grzegorza Kasdepki o Pierwszej Gwiazdce. Następnie kolorowały i ozdabiały otrzymane świąteczne pudełeczka. Życząc nam wesołych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia wróciły do szkoły na dalsze zajęcia.

Czytaj dalej

Mania ozdabiania

Klasa III E z SP27 wysłuchała fragmentu powieści Po prostu Katy autorstwa Susan Coolidge. Następnie uczniowie przystąpili z zapałem do ozdabiania puzderek na świąteczne upominki.

Czytaj dalej

O Mikołaju

Dzisiaj do biblioteki przyszły przedszkolaki z PS nr 9.Wysłuchały opowiadania o pomocnikach Mikołaja . Po czym same stały się nimi i przydzielały prezenty dla członków czteroosobowej rodziny. Na koniec zaśpiewały piosenkę o świętach bożonarodzeniowych. Obdarowane cukierkami i zakładkami do książek wróciły do przedszkola.

Czytaj dalej

Przyjaciele św. Mikołaja

W piękny, mroźny dzień dzieci z PS 35 przybyły na spotkanie poświęcone świętemu Mikołajowi. Bawiły się świetnie układając pomieszane prezenty, które wysypały się z pędzących sań.

Czytaj dalej

Pomocnicy św. Mikołaja

Na kolejne spotkanie o Mikołaju przybyły dzieci z PS 9. Pomagały z Aniołkiem, Reniferkiem, Mikołajkiem i Śnieżynką ułożyć pomieszane prezenty, które rozsypały się świętemu. Wysłuchały także książeczki pt. Przyjaciele św. Mikołaja. Na zakończenie zabawy pięknie recytowały wierszyki i śpiewały piosenki o świętach.

Czytaj dalej

Komiksowy zawrót głowy

Na dzisiejsze zajęcia zaprosiliśmy miłego gościa z Muzeum Zabawek i Zabawy. Dzieci z kl. III g SP 27 z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o komiksach. Wzięły udział w grze towarzyskiej pt. „Komiks”, gdzie każde z dzieci otrzymało zestaw obrazków, z których musiały ułożyć komiks i opowiedzieć jego historię. Na zakończenie…

Czytaj dalej

Porządkujemy prezenty

Tym razem grupa cztero- i pięciolatków z Przedszkola Samorządowego nr 35 pomagała św. Mikołajowi uporządkować rozsypane prezenty. Maluchy wysłuchały też z zainteresowaniem opowieści o zwierzęcych pomocnikach dobrodzieja z Laponii.

Czytaj dalej

Mikołajkowe prezenty

Na dzisiejsze spotkanie przybyły dzieci z PS 35. Wysłuchały książeczki pt. Przyjaciele św. Mikołaja E. Wygonik-Barzyk. Chętnie pomagały ułożyć pomieszane prezenty, które rozsypały się Mikołajowi. Pomocnikami byli także: Aniołek, Reniferek, Śnieżynka i Mikołajek. Na zakończenie zabawy maluchy zaśpiewały świąteczną piosenkę.

Czytaj dalej

Mali mikołajkowi pomocnicy

Prezenty, które święty Mikołaj wiózł w saniach ciągniętych przez renifery, rozsypały się bezładnie. W ich uporządkowaniu pomogły pięciolatki z Przedszkola Samorządowego nr 9. Nie wszystkie podarki były dla dzieci łatwe do nazwania i dopasowania, ale rezolutne pociechy uporały się z zadaniem wzorowo. Na koniec zaśpiewały uroczą …

Czytaj dalej

Upominki dla bliskich

Klasa III C ze Szkoły Podstawowej nr 27 odwiedziła bibliotekę, by wysłuchać opowieści o przedświątecznych przygotowaniach i o pewnym zdezorientowanym kotku. Potem dzieci wykonały ozdobne puzdereczka na upominki z myślą o swoich bliskich.

Czytaj dalej
Strona 1 z 10