Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Cała Polska Czyta Dzieciom

Każdy wie, że wigilijna noc jest magiczna. O tym, co wydarzyło się w tym wyjątkowym czasie, a także co zrobił Święty Mikołaj dla zmarzniętych i głodnych zwierząt, dowiedziały się dzieci z Przedszkola samorządowego nr 4. Wysłuchały dwóch bajek Wigilijna noc i Opowieści Świętego Mikołaja - Wigilia dla zwierząt.

Czytaj dalej

Miś pluszowy, miś różowy

2 grudnia odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie, którego bohaterem był pluszowy miś. Tym razem odwiedzili nas uczniowie kl. I SPI. Była wspólna zabawa, konkursy i dużo „misiowych” niespodzianek. Z wielką uwagą dzieci wysłuchały opowiadania Marzenia małego misia i wielu innych wierszy z misiem w roli głównej.

Czytaj dalej

Z wizytą w bibliotece

27 listopada z wizytą do biblioteki przyszli uczniowie kl. IV„c” SP nr 24. Dzieci zapoznały się z naszą placówką, jej pracą, zbiorami oraz z Systemem Bibliotecznym MATEUSZ. Odwiedziły stronę internetową MBP w Kielcach i nauczyły się wyszukiwać potrzebnych informacji.

Czytaj dalej

Językowe spotkanie w bibliotece II

24 listopada odwiedziła nas kolejna grupa młodzieży z VII LO im. J. Piłsudskiego. Uczniowie zapoznali się z naszą biblioteką i jej zbiorami, z dużą uwagą przeglądali czasopisma francuskojęzyczne.

Czytaj dalej

Językowe spotkanie w bibliotece

17 listopada odwiedziła nas młodzież z VII LO im. J. Piłsudskiego. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem obcojęzycznym i czasopismami lingwistycznymi.

Czytaj dalej

Złota Jesień

5 listopada odwiedziła nas grupa dzieci ze świetlicy szkolnej z SPI. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania z biblioteką i zasadami korzystania z niej. Następnie uczniowie wysłuchali wiersza N. Usenko Jesień oraz opowiadania M. Kownackiej Złota jesień. Dzieci chętnie rozmawiały o jesieni oraz z dużym zainteresowaniem układ…

Czytaj dalej

Kolorowa jesień

21 października odwiedzili nas uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11. Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania z naszą filią, ze zbiorami, zasadami korzystania i zachowania się w bibliotece. Głównym tematem zajęć była jesień. Dzieci z ochotą wysłuchały wierszyków Kolorowy bukiet, Jesienna mgła, Parasol i kalo…

Czytaj dalej

Witamy Panią Jesień

23 września nasza biblioteka odwiedziła „Bajkowe Przedszkole”. Wśród dobrej zabawy dzieci szukały śladów jesieni. Rozwiązywały jesienne zagadki, grały w skojarzenia oraz bawiły się tworząc z liści szal Pani Jesieni. Wspólnej zabawie towarzyszyła lektura książeczki pt. Agatka. Na tropach jesieni.

Czytaj dalej

Podróżnik z Pacanowa

27 sierpnia odwiedziła nas grupa dzieci z Bawialni „Raj Urwisa”. Tematem naszego spotkania były wakacyjne podróże Koziołka Matołka. Dzieci wędrowały wraz z Koziołkiem przez liczne kraje. Z pasją i zainteresowaniem wykonały kolorowe ilustracje.

.

Czytaj dalej

Ile prawdy w ziarnku… fasoli?

Całkiem łatwo za pomocą magicznej różdżki zmienić się w co tylko wyobraźnia podpowie. Przekonaliśmy się o tym z dziećmi z Raju Urwisa. W krainie baśni sprawdziły one między innymi, jak ciężkie zadanie miał Kopciuszek przed pójściem na bal, co można zobaczyć w zaczarowanym lustereczku i czy powinno się przyjmować jabłka od niezn…

Czytaj dalej
Strona 1 z 4