Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Poczytalnia

Świąteczne zabawy

22 grudnia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z uczniami kl.II SP nr 34. Tematem były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Dzieci chętnie rozwiązywały świąteczne zagadki, rebusy i układały puzzle. Następnie wspólnie bawiliśmy się przy grze planszowej.

Czytaj dalej

Świąteczne spotkanie

Na ostanie przedświąteczne spotkanie przyszły do naszej biblioteki „pierwszaki” z SP nr 27. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o Finlandii, ozdabiały świąteczną gwiazdkę, którą potem zabrały ze sobą. Nieoczekiwanie odwiedził nas Św. Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Wszystkie dzieci wyszły uśmiechnięte i zadowolone.


Fo…

Czytaj dalej

Mikołaj lubi dzieci

Hej, hej, hola, z drogi śledzie,
bo Mikołaj z nami jedzie.
Gnajcie, renifery, gnajcie,
dużo frajdy dzieciom dajcie.
Wyciągniemy spod choinki
coś dla chłopca i dziewczynki.
Moc prezentów, życzeń wiele:
„Bądźcie zdrowi Przyjaciele,
niech Wam Gwiazdka jasno świeci,
gdyż Mikołaj lubi dzieci”.


Fotorelacja

Czytaj dalej

Katalogi biblioteczne

20 grudnia odwiedził nas aktyw biblioteczny ze Szkoły Podstawowej nr 1. Uczestnicy spotkania zapoznali się z systemem bibliotecznym Mateusz, poznali budowę i zasady korzystania z katalogu komputerowego biblioteki.

Czytaj dalej

Youlupukki i klasa IIb

Wiecie, kto to jest Youlupukki? Podpowiem wam: ma dobre serce, długą siwą brodę, worek prezentów i pomocników na wszystkich kontynentach. Jego centralne biuro znajduje się na Napapiiri (kole podbiegunowym) w miejscowości Rovaniemi w Finlandii. Dzisiaj przyjechał na swych saniach do Kielc, ponieważ dowiedział się, że w Filii nr …

Czytaj dalej

Cała Polska czyta dzieciom

20 grudnia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czytaliśmy grupie sympatycznych sześciolatków z PS nr 14 o Świętym Mikołaju i nocy wigilijnej.

Czytaj dalej

Boże Narodzenie dawniej i dziś

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej i wszyscy coraz mocniej odczuwamy przedświąteczną atmosferę. 19 grudnia odwiedziła nas klasa IIId ze Szkoły Podstawowej nr 33. Dzieci opowiedziały nam o tym, jak obchodzi się święta w ich domach, a potem wysłuchały pogadanki o zwyczajach świątecznych sprzed kilkuset lat. Następnie przyszedł…

Czytaj dalej

Lampo bohater

19 grudnia odwiedziła nas trzecia klasa ze SP nr 9 w Kielcach. Dzieci podzielone na drużynę Żółtych i Pomarańczowych podjęły rywalizację sprawdzającą wiedzę o treści lektury „O psie, który jeździł koleją”. Dzieci uporządkowały rozsypankę zdarzeniową, rozwiązały wykreślankę słowną i krzyżówkę i odpowiedziały na wiele zróżnicowan…

Czytaj dalej

Cała Polska czyta dzieciom

19 grudnia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czytaliśmy przedszkolakom z PS nr 14. Maluchy wysłuchały opowiadania pt. Noc wigilijna.

Czytaj dalej

Świąteczne spotkanie

18 grudnia naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. I i V z ZSOS nr 17 w Kielcach. Tematem naszego spotkania były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Rozmawialiśmy o świątecznych zwyczajach a następnie dzieci rozwiązywały krzyżówkę, układały puzzle i wyklejały Mikołaja.

Czytaj dalej
Strona 1 z 33