A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Świąteczne zabawy

22 grudnia w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z uczniami kl.II SP nr 34. Tematem były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Dzieci chętnie rozwiązywały świąteczne zagadki, rebusy i układały puzzle. Następnie wspólnie bawiliśmy się przy grze planszowej.

Czytaj dalej

Świąteczne spotkanie

Na ostanie przedświąteczne spotkanie przyszły do naszej biblioteki „pierwszaki” z SP nr 27. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o Finlandii, ozdabiały świąteczną gwiazdkę, którą potem zabrały ze sobą. Nieoczekiwanie odwiedził nas Św. Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Wszystkie dzieci wyszły uśmiechnięte i zadowolone.

.

Czytaj dalej

Mikołaj lubi dzieci

Hej, hej, hola, z drogi śledzie, bo Mikołaj z nami jedzie. Gnajcie, renifery, gnajcie, dużo frajdy dzieciom dajcie. Wyciągniemy spod choinki coś dla chłopca i dziewczynki. Moc prezentów, życzeń wiele: „Bądźcie zdrowi Przyjaciele, niech Wam Gwiazdka jasno świeci, gdyż Mikołaj lubi dzieci”.
.

.

Czytaj dalej

Katalogi biblioteczne

20 grudnia odwiedził nas aktyw biblioteczny ze Szkoły Podstawowej nr 1. Uczestnicy spotkania zapoznali się z systemem bibliotecznym Mateusz, poznali budowę i zasady korzystania z katalogu komputerowego biblioteki.

Czytaj dalej

Youlupukki i klasa IIb

Wiecie, kto to jest Youlupukki? Podpowiem wam: ma dobre serce, długą siwą brodę, worek prezentów i pomocników na wszystkich kontynentach. Jego centralne biuro znajduje się na Napapiiri (kole podbiegunowym) w miejscowości Rovaniemi w Finlandii. Dzisiaj przyjechał na swych saniach do Kielc, ponieważ dowiedział się, że w Filii nr …

Czytaj dalej

Cała Polska czyta dzieciom

20 grudnia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czytaliśmy grupie sympatycznych sześciolatków z PS nr 14 o Świętym Mikołaju i nocy wigilijnej.

Czytaj dalej

Boże Narodzenie dawniej i dziś

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej i wszyscy coraz mocniej odczuwamy przedświąteczną atmosferę. 19 grudnia odwiedziła nas klasa IIId ze Szkoły Podstawowej nr 33. Dzieci opowiedziały nam o tym, jak obchodzi się święta w ich domach, a potem wysłuchały pogadanki o zwyczajach świątecznych sprzed kilkuset lat. Następnie przyszedł…

Czytaj dalej

Lampo bohater

19 grudnia odwiedziła nas trzecia klasa ze SP nr 9 w Kielcach. Dzieci podzielone na drużynę Żółtych i Pomarańczowych podjęły rywalizację sprawdzającą wiedzę o treści lektury „O psie, który jeździł koleją”. Dzieci uporządkowały rozsypankę zdarzeniową, rozwiązały wykreślankę słowną i krzyżówkę i odpowiedziały na wiele zróżnicowan…

Czytaj dalej

Cała Polska czyta dzieciom

19 grudnia w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czytaliśmy przedszkolakom z PS nr 14. Maluchy wysłuchały opowiadania pt. Noc wigilijna.

Czytaj dalej

Świąteczne spotkanie

18 grudnia naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie kl. I i V z ZSOS nr 17 w Kielcach. Tematem naszego spotkania były zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Rozmawialiśmy o świątecznych zwyczajach a następnie dzieci rozwiązywały krzyżówkę, układały puzzle i wyklejały Mikołaja.

Czytaj dalej
Strona 1 z 33