Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Świąteczne opowieści

W czasie przedświątecznym dzieci z PS 9 wysłuchały opowiadania "Ten wyjątkowy dzień" E. Wygodnik. Po wysłuchaniu opowieści rozmawialiśmy o Wigilii i zbliżających się świętach. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały mikołajkowe zakładki.

Czytaj dalej

Prezenty od Mikołaja

Grupa dzieci z PS nr 9 z radością wysłuchała opowiadania E. Kuryło Dary świętego Mikołaja. Po wysłuchaniu książki przedszkolaki pochwaliły się, co dostały w prezencie na Mikołaja, układały kolorowe śnieżynki oraz odgadywały zimowe zagadki. Na pamiątkę otrzymały mikołajkowe zakładki.

Czytaj dalej

Zbliżają się Święta

Grudzień jest miesiącem oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i na Gwiazdkę, która przynosi dzieciom prezenty. O przedświątecznych przygotowaniach rozmawialiśmy z dziećmi z grupy Różyczek PS nr 35 w Kielcach. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały także opowiadania z książeczki pt. Wielka Świąteczna Księga. Na za…

Czytaj dalej

Gwiazdkowa Noc

W wigilijną noc wszystkie dzieci marzą o prezentach. Z tej okazji udaliśmy się do Przedszkola Samorządowego nr 35 w Kielcach. Dzieci z grupy Fiołków z uwagą wysłuchały opowiadania pt. Święty Mikołaj. Na zakończenie spotkania zaśpiewały piosenkę o Mikołaju i Świętach.

Czytaj dalej

Podróż Świętego Mikołaja

Nadejście grudnia zawsze przypomina dorosłym i dzieciom o Świętym Mikołaju. Z tej okazji udaliśmy się do Przedszkola Samorządowego Nr 35 w Kielcach. Dzieci z grupy Niezapominajek z wielką uwagą wysłuchały opowiadania Ewy Kuryło pt. Dar Świętego Mikołaja, a na zakończenie zaśpiewały piosenkę o Mikołaju.

Czytaj dalej

Legenda o Bazyliszku

Na teatrzyk o Bazyliszku przyszły dzisiaj przedszkolaki z PS nr 35. Po obejrzeniu przedstawienia i krótkiej dyskusji o tym legendarnym stworzeniu dzieci wróciły do przedszkola.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

O tym, że dzieci kochają książki wiemy od zawsze, a książki o ulubionych bohaterach tym bardziej. Dziś szczególnym zainteresowaniem cieszyły się misie i książeczki o nich. Grupa ,,Jeżyków" z PS nr 9  bardzo aktywnie brała udział w zajęciach. Nasi mali goście najpierw opowiadali o swych przytulankach, z czułością mówili o m…

Czytaj dalej

Pasowanie na czytelnika

22 listopada 2021 r. do Filii nr 5 przyszły dzieci z klasy I a SP nr 27. Wszystkie, ku naszej radości, przyszły z kartami bibliotecznymi i dzięki temu mogły pożyczyć wybrane przez siebie książki. Cierpliwie stały w długiej kolejce, by potem zabrać wybrane lektury do domu. Wszystkie pierwszaki zostały pasowane na czytelników, zł…

Czytaj dalej

Buty i książki

Dzisiaj do naszej biblioteki przyszli uczniowie klasy drugiej. Po zwiedzeniu biblioteki zapoznali się z naszym katalogiem i uczyli jak z niego korzystać. Potem wysłuchali fragmentu książki P. Beręsowicza Nie czekaj aż dorośniesz. Po dyskusji, czy z książek można wyrosnąć jak z butów, drugoklasiści wypożyczali książki. Miłym akc…

Czytaj dalej

Polak mały

Kolejne spotkanie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości odbyło się w naszej bibliotece z sympatyczną grupą dzieci z PS 35. Maluchy wysłuchały książki A. Paszkiewicz Polak mały : wiersz patriotyczne. Na zakończenie otrzymały biało – czerwone kotyliony.

Czytaj dalej
Strona 1 z 5