Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Dzieci lubią bajki

Dzieci lubią bajki, każdy o tym wie. Dlatego też dzieci z kl. II b z SP nr 27 przyszły do biblioteki, aby wysłuchać bajki pt. Kopciuszek. Były zachwycone, a ich zachwyt wzrósł, gdy razem z księciem i księżniczką oraz całym orszakiem mogły się przejechać złotą karetą.

Czytaj dalej

Teatrzyk

Dzieci z przedszkola nr 35 lubią teatr, więc były zadowolone, gdy okazało się, że w bibliotece będzie mini - teatrzyk o Kopciuszku. Po obejrzeniu przedstawienia i dyskusji o nim przedszkolaki szukały swojej pary - zagubionego bucika. Dzieci nagrodzone w konkursie pt. Moja ulubiona bajka otrzymały upominki.

Czytaj dalej

Przez kolorowe okulary

Przez kolorowe okulary popatrzyli dziś na świat uczniowie kl. III c SP 27. Odnaleźli swoich rówieśników z różnych stron świata.

Czytaj dalej

Kopciuszek

Jak to przed świętami, atmosfera w bibliotece musi być magiczna i bajkowa. Dzieci z klasy I d SP 27 czekają na Boże Narodzenie i myślą już o wspaniałych prezentach. Jednemu śni się złota kareta, drugiemu marzy się ogromna bombonierka o stu smakach, większość dziewcząt zaś nie pogardziłaby ślicznymi pantofelkami lub jedwabnymi s…

Czytaj dalej

Zielona wyspa

Młodzież z Zespołu Placówek im. Aleksandra Kamińskiego Kamyk zagrała w Ropę z Catanu i dzięki świadomej rezygnacji z wykorzystania tegoż surowca ocaliła wyspę.

Czytaj dalej

Ulubione bajki

Czy można sobie wyobrazić dzieciństwo bez bajek ? Chyba nie. Każde dziecko lubi bajki. Dlatego też przedstawienie o „Kopciuszku” zostało obejrzane przez dzieci z klasy III d z SP nr 27 z uwagą i dużym zainteresowaniem.

Czytaj dalej

Złota karoca

Dzieci lubią bajki, a szczególnie bajki w teatrze, o czym możemy się przekonać oglądając załączone zdjęcia. Jak przymierzyć bucik Kopciuszka? Jak przejechać się złotą karocą? Wystarczy przyjść do naszej biblioteki! Uczyniły to dzieci z klasy II g SP27.

Czytaj dalej

Dawnej bajki czar

Na pewno znacie bajkę o Kopciuszku oraz perypetiach związanych z dynią, balem i zgubionym pantofelkiem. Klasa IIc SP nr 27 przekonała się, że czar dawnej bajki nie minął. Wciąż wzbudza emocje, wzrusza i skłania do refleksji. Można się przy niej rozmarzyć, a przecież w bajkach o to właśnie chodzi.


Fotogaleria

Czytaj dalej

Pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta kl. I e ze SP nr 27 przebiegała bardzo sympatycznie. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, dowiedzieli się, w jaki sposób mogą z niej korzystać. Obiecali, że wkrótce do nas wrócą pożyczyć kolorowe książeczki.

Czytaj dalej

Skąd? Dlaczego? Jak?

Klasa III „b” dowiedziała się dziś, skąd wzięli się czarnoskórzy w Ameryce, dlaczego Indianie nie mieszkają w Indiach oraz jakie głoski kryją się za znajomo wyglądającymi b, p, u, c, e i x… z rosyjskiego alfabetu.

Czytaj dalej
Strona 1 z 11