Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Poczytalnia | usuń filtr

Pocztówka z Europy

1 grudnia w Filii nr 10 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac uczestników biorących udział w konkursie „Pocztówka z Europy”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Regionalne Centrum Informacji Europejskiej.

Na konkurs wpłynęło 64 prace z terenu Kielc oraz z Kłucka i Zaborowic. Wręczono dyplomy, nagrody i wyróż…

Czytaj dalej

Poznajemy Bullerbyn

26 listopada odwiedzili nas uczniowie klasy III SP nr 1 w Kielcach. Po zapoznaniu się z twórczością Astrid Lindgren, z zapałem przystąpili do wykonywania zadań, sprawdzających znajomość „Dzieci z Bullerbyn”. Rozwiązywali krzyżówkę, odpowiadali na pytania związane z lekturą, poznawali zabawy, zwyczaje i życie codzienne bohaterów…

Czytaj dalej

Misiowe spotkania w bibliotece

17 listopada z miłą wizytą przyszły do nas przedszkolaki z osiedla Słoneczne Wzgórze. Dzieci obejrzały bibliotekę i chętnie zapoznały się z księgozbiorem dziecięcym. Dowiedziały się gdzie i jak mogą wypożyczać książeczki, gdzie korzysta się z codziennej prasy i kolorowych czasopism a gdzie z Internetu. Razem z nami maluchy udał…

Czytaj dalej

Poznajemy bibliotekę

21 października odwiedzili nas uczniowie klasy IV z SP nr 1. Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy w bibliotece publicznej. Dzieci poznały naszą filię, księgozbiór i katalogi. Przeprowadziliśmy też ćwiczenia z katalogiem komputerowym i tradycyjnym.

Czytaj dalej

Spotkanie z Chopinem

31 maja w ramach Tygodnia Czytania Dzieciom odbyło się spotkanie z dziećmi z PS nr 1 w Kielcach. Przedszkolaki poznały ciekawostki z życia wybitnego polskiego kompozytora i pianisty - Fryderyka Chopina, słuchały wybranych fragmentów jego muzyki. Po wysłuchaniu utworów swoje emocje obrazowały za pomocą uśmiechniętych i smutnych …

Czytaj dalej

Przez zabawę do książeczki

Z okazji Tygodnia Bibliotek 13 maja odwiedziły nas pięciolatki z PS nr 25. Maluchy zapoznały się z pracą biblioteki, wzięły udział w konkursach, zgaduj-zgadulach i zabawach ruchowych przy muzyce. Było gwarnie i wesoło. Na zakończenie spotkania dzieci obiecały często nas odwiedzać.

Czytaj dalej

Przez zabawę do książeczki

Z okazji Tygodnia Bibliotek 12 maja odwiedziły nas przedszkolaki z PS nr 27 Integracyjnego. Dzieci zapoznały się z pracą biblioteki, wzięły udział w konkursach, zgaduj-zgadulach i zabawach ruchowych. Przez zabawę „weszły” do kolorowego świata książeczek.

Czytaj dalej

Kosz pełen rymów

23 marca odwiedziły nas sześciolatki z PS nr 1. Na spotkaniu „bawiliśmy się” językiem polskim. Były specjalne quizy i konkursy, rymowanki i skojarzenia, dzieci zmierzyły się również z „trzeszczącymi” wierszykami Agnieszki Frączek.

Czytaj dalej