Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dzieci i młodzieży

Akcja Lato

„W bibliotece również można się bawić”. 31 sierpnia 2010 roku - Na dworze deszcz a u nas w bibliotece gorąca atmosfera. Bawimy się, rozwiązujemy konkursy literackie i czytelnicze wyszukując informacje z książek oraz w Internecie.

Czytaj dalej

Tydzień Czytania Dzieciom

1 czerwca z okazji Tygodnia Czytania Dzieciom bibliotekę odwiedzili najmłodsi czytelnicy. Maluchy wysłuchały wierszy J. Tuwima „Lokomotywa”, „Rzepka” i innych wierszy. Dzieci chętnie oglądały ilustracje związane z wierszami, również zainteresowały sie zabawkami i grami planszowymi znajdującymi sie w bibliotece. Było gwarno i we…

Czytaj dalej

Czytaj z radością

31 maja pod hasłem „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością” odbyło się głośne czytanie dla wychowanków DOS „Rafael” pierwszych rozdziałów książki Otfrieda Preusslera pt. Malutka czarownica. Dzieci bawiły się w kalambury i wspólnie rozwiązywały krzyżówkę związaną z treścią książki.

Czytaj dalej

Maluchy w bibliotece

Stałymi gośćmi w naszej bibliotece są maluchy w wieku 2-4 lat. Dzięki tym spotkaniom dzieci chętnie będą sięgały po ulubione bajki.

Czytaj dalej

Korowód postaci z bajek

Bibliotekę w Domaszowicach odwiedził barwny korowód z różnych bajek i baśni: wróżki, czarodzieje, Czerwony kapturek, Dziewczynka z zapałkami oraz różne zwierzęta. Każda z postaci opowiedziała historię swojego istnienia w bajce. Było wesoło i gwarnie.

Czytaj dalej