Dyskusyjne Kluby Książki
Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.
Wolitzer Meg - Żona
Największy sukces męża okazuje się jego największą porażką. O tym, między innymi, jest powieść Meg Wolitzer Żona. Joan Castelman przez lata stała przy boku męża, wspierała go, pomagała, dla dobra rodziny przymykała oczy na jego zdrady, będąc mimo to czułą i od…
Na pierwszym w 2020 roku spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 9 rozmawialiśmy o 2 książkach: Kocha, lubi, szanuje… Alice Munro oraz Wakacje Stanley`a Middleton`a.
Alice Munro to kanadyjska pisarka, laureatka nagrody Nobla, mistrzyni krótkiej formy literackiej. Kocha, l…
Tematu do kolejnej dyskusji w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dostarczyły nam Czwartkowe Wdowy Claudii Pineiro. Autorka jest argentyńską, dziennikarką, scenarzystką i dramatopisarką. W książce przedstawia życie czterech mieszkanek ekskluzywnego osiedla. "Czwartkowe wdowy" to ż…
Czytaj dalejNa kolejnym spotkaniu DKK w Filii nr 9 rozmawialiśmy o książce Zgubieni Charlotte Rogan. Jej bohaterka, dwudziestoletnia Grace wraz z mężem wyrusza w podróż poślubną luksusowym liniowcem „Cesarzowa Aleksandra”. Podczas rejsu statek ulega awarii i tonie. Rozbitkowie zostają urato…
Czytaj dalejW ramach akcji „60 + Kultura” w filii nr 9 odbyło się spotkanie działającego od 11 lat DKK. Tym razem dyskusja dotyczyła dwóch książek: Juliana Barnesa Zgiełk czasu i Elizabeth Strout Mam na imię Lucy.
Julian Barnes – Zgiełk czasu
Lenin uważał, że muzyka przygnębia.
Stalin myślał, …
Na kolejnym spotkaniu DKK w Filii nr 9 rozmawialiśmy o książce Mów do niej G. Goldmana. Jest to opowieść o stracie ukochanej osoby, bardzo przejmująca i oparta na faktach. Na jej kartach pisarz próbuje uporać się z osobistą tragedią. Nie idealizuje jednak swojego małżeństwa…
Czytaj dalejNa kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 9 rozmawialiśmy o książce Marguerite van Geldermalsen - Żona Beduina.
Jej bohaterka jest młoda nowozelandzka pielęgniarka, która wybrała się z koleżanką na wycieczkę do Jordanii. Odwiedziła, m.in. starożytną Petrę, mias…
Na kolejnym spotkaniu DKK w Filii nr 9 dyskutowaliśmy o książce "Kocham" to przeklęte słowo Claire Calman. Bohaterka powieści, Bella próbuje zapomnieć o byłym partnerze. W swoim życiu stara się zmienić wszystko, dom, otoczenie, pracę ale przede wszystkim chce znaleźć nowego mężc…
Czytaj dalej15 stycznia 2019 r. na spotkaniu DKK w Filii nr 9 klubowicze rozmawiali o dwóch książkach. Były to: Kołysanka polskich dziewcząt Dagmary Dominczak i Ślady Jakuba Małeckiego.
Dagmara Dominczak jest jedną z niewielu polskich aktorek, którym się udało w Hollywood. Na domiar tego jes…
Czytaj dalej20 listopada członkowie DKK działającym przy Filii nr 9 rozmawiali o książce Heloneidy Studart - Osiem zeszytów.
Osiem zeszytów napisana przez brazylijską krzewicielkę feminizmu, Heloneidę Studart to dzieje rodziny Nogueira Alencar. Jedna z ciotek, Maria, zanim popełniła samobójs…
Czytaj dalej