Niebieska Strefa A A+ A++

Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Wyświetl klub działający przy filii nr: 1 2 4 8 9

O życiu człowieka, takim przeciętnym i zwyczajnym, z jego wzlotami i upadkami, radościami i smutkami rozmawiałyśmy na spotkaniu DKK 18 czerwca br. Do głębokich refleksji egzystencjalnych skłoniła nas książka Johna Williama „Profesor Stoner”. Powieść opublikowana w 1965 r. przesz…

Czytaj dalej

14 maja br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Jako że obecnie świętujemy XXII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, nasze spotkanie rozpoczęłyśmy rozmową na temat biblioteki, książki i czytania. Dzięki „Książce, dzięki której pokochasz książki. Nawet jeśli nie l…

Czytaj dalej

Spotkanie DKK 23 kwietnia upłynęło nam na dyskusji o twórczości australijskiej pisarki Kate Morton. Jest ona autorką znanych i lubianych powieści takich jak m. in. „Dom w Riverton”, „Milczący zamek, „Córka zegarmistrza”

„Zapomniany ogród” to kolejny jej utwór cieszący się sporą p…

Czytaj dalej

Sentymentalna wędrówka z Edmundem Niziurskim w krainę literatury

12 marca 2025 r. tematem spotkania DKK był Edmund Niziurski, jego życie i twórczość. Postać pisarza przybliżyła prezentacja multimedialna. Pokaz slajdów urozmaicany był ciekawostkami, m.in. odczytany został fragment…

Czytaj dalej

12 lutego br. rozmawiałyśmy na temat twórczości WM P. Younga. - kanadyjskiego pisarza, autora bestsellerowej powieści "Chata". W jego dorobku literackim są jeszcze dwie inne książki : "Rozdroże" i "Ewa". Na spotkaniu DKK dyskutowałyśmy na temat tej ostatniej jego powieści.

"Ewa" …

Czytaj dalej

Na spotkaniu 29 stycznia br. rozmawiałyśmy o literaturze chińskiej i jej specyfice. Dyskusja dotyczyła twórczości Mingmei Yip, pisarki pochodzącej z Chin, obecnie mieszkającej w Nowym Jorku. Jest ona autorką wielu bestsellerowych powieści.

Akcja „Dziewięciu kręgów nieba" rozgrywa…

Czytaj dalej

11 grudnia br. odbyło się ostatnie w 2024 r. spotkanie DKK. Rozmawiałyśmy o twórczości polskiej, bardzo popularnej obecnie pisarki, Gabrieli Gargaś. W swoich utworach podejmuje ona różnorodne problemy codziennego życia, m.in. walkę z ciężką chorobą, brak miłości, albo jej poszuk…

Czytaj dalej

20 listopada świętowaliśmy w naszym klubie 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej to okazji omawiałyśmy wydawnictwa związane tematycznie z tym ważnym wydarzeniem. Były to opracowania popularno-naukowe, ale też zbeletryzowane opowieści o Józefie Piłsudskim i …

Czytaj dalej

Spotkanie DKK 16 października rozpoczęłyśmy rozmową o Australii. W książce "Julia jest teraz w Australii: o życiu i podróżach w Krainie Kangurów" polska blogerka i podróżniczka, od ponad trzech lat mieszkająca na tym kontynencie, opowiada o codziennym australijskim życiu. Razem …

Czytaj dalej

5 czerwca 2024 r. w Filii nr 4 członkinie DKK rozmawiały o książce pt. "Szczeniak: jak labrador ocalił chłopca z ADHD". Jej autor, a jednocześnie główny bohater, Liam Creed opowiedział o swoich, a właściwie całej rodziny, zmaganiach z jego nadpobudliwością. Chłopiec od najmłodsz…

Czytaj dalej
Strona 1 z 11