Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

24 listopada podczas spotkania naszego DKK dominowała tematyka małżeńsko-rodzinna, a to za sprawą dwóch powieści.
Autorką pierwszej z nich jest Natasza Socha, polska współczesna pisarka, felietonistka, dziennikarka, a także malarka i ilustratorka. "Awaria małżeńska" to żartobliwa…

20 października 2021 r. na kolejnym spotkaniu DKK w Filii nr 4 dyskutowaliśmy na temat trzech książek. Jedną z nich był Kurier z Teheranu Wojciecha Dutki.
Akcja utworu rozgrywa się w okresie II wojny światowej, a głównym bohaterem jest hrabia Antoni Mokrzycki, dyplomata i wywiado…

Po bardzo długiej przerwie, 29 września 2021 r., wznowiliśmy spotkania w klubie DKK. Dyskusja dotyczyła dwóch książek: Pani Churchill Marie Benedict oraz Szepty lasu Charlesa Fraziera. Głównymi bohaterkami obu powieści są panie wyjątkowe, silne, mądre i umiejące stawić…
Czytaj dalej
Od naszego ostatniego spotkania minęło aż pół roku. Tak długą przerwę spowodowała oczywiście pandemia. Dopiero 30 września 020 r. udało nam się zorganizować i troszkę literacko pogawędzić. Klubowicze zgodnie przyznali, że bardzo im brakowało comiesięcznych dyskusji.
Wrześniowe s…
Życie wybitnego polskiego pisarza, malarza, filozofa i fotografika - Stanisława Ignacego Witkiewicza - było głównym tematem spotkania DKK 19 lutego. Tym razem dyskutowaliśmy o książce Małgorzaty Czyńskiej Harem metafizyczny. Kobiety Witkacego.
Autorka - historyk sztuki, dziennika…

Na pierwszym w Nowym Roku spotkaniu DKK, które odbyło się 22 stycznia, za sprawą książki Zapach domów innych ludzi Bonnie-Sue Hitchcock udaliśmy się w bardzo odległe rejony świata, aż na Alaskę. Powieść jest debiutem literackim autorki urodzonej i wychowanej w tej części gl…
Czytaj dalej11 grudnia odbyło się ostatnie w 2019 roku spotkanie naszego klubu. Dyskusja przebiegała w miłym, przedświątecznym nastroju, a dzięki lekturze zawędrowaliśmy w różne zakątki świata. Za sprawą reportażu Małgorzaty Rejmert wyruszyliśmy w podróż do Rumunii i poznawaliśmy jej …
Czytaj dalej20 listopada na spotkaniu DKK rozmawialiśmy o skarbach. W historię poszukiwań "złotego pociągu" wprowadziła klubowiczów Joanna Lamparska, podróżniczka, pisarka i miłośniczka Dolnego Śląska. W swoim reportażu opowiedziała o zaginięcia w 1944 roku taboru kolejowego na trasie z Wro…
Czytaj dalej23 października w Filii nr 4 rozmawialiśmy na temat polskiej literatury współczesnej. Tematu do dyskusji dostarczyły dwie powieści: Bratnie dusze Hanny Cygler oraz Podwójne przekleństwo Lecha Grabowskiego.
Pierwsza książka opowiada o przyjaźni i miłości, wsparciu i wzajemnej pomo…
Po długiej wakacyjnej przerwie, 18 września odbyło się spotkanie DKK, na którym dyskutowaliśmy o czterech utworach, których motywem przewodnim jest poszukiwanie.
Pierwsza z lektur to dzieło Eleanor Catton pt. Wszystko, co lśni. Jest to XIX-wieczna wielowątkowa opowieść z okresu g…