Niebieska Strefa A A+ A++

Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Wyświetl klub działający przy filii nr: 1 2 4 8 9

23 października w Filii nr 4 rozmawialiśmy na temat polskiej literatury współczesnej. Tematu do dyskusji dostarczyły dwie powieści: Bratnie dusze Hanny Cygler oraz Podwójne przekleństwo Lecha Grabowskiego.

Pierwsza książka opowiada o przyjaźni i miłości, wsparciu i wzajemnej pomo…

Czytaj dalej

Po długiej wakacyjnej przerwie, 18 września odbyło się spotkanie DKK, na którym dyskutowaliśmy o czterech utworach, których motywem przewodnim jest poszukiwanie.

Pierwsza z lektur to dzieło Eleanor Catton pt. Wszystko, co lśni. Jest to XIX-wieczna wielowątkowa opowieść z okresu g…

Czytaj dalej

Od dyskusji na temat tajemniczego Departamentu Q rozpoczęliśmy 5 czerwca kolejne spotkanie DKK w Filii nr 4. Mowa o nim w powieści pt. Kobieta w klatce, której autorem jest popularny duński pisarz Jussi Adler-Olsen. Książka rozpoczyna cykl tzw. kryminałów noir.

Wydział, którym ki…

Czytaj dalej

Na spotkaniu DKK 22 maja br. rozmawialiśmy o książce Jana Grzegorczyka pt. Chaszcze. Została wydana w cyklu "Powieść z duszą", a przez krytyków zaliczana jest do powieści obyczajowo-kryminalnych. Zdaniem uczestników spotkania można ją potraktować również jako przyrodniczą gawędę…

Czytaj dalej

24 kwietnia spotkanie DKK umiliły nam wiersze Wisławy Szymborskiej. O tej wspaniałej poetce rozmawialiśmy za sprawą książki polskiego literaturoznawcy, tłumacza i pisarza Michała Rusinka.

Nic zwyczajnego to historia ostatnich kilkunastu lat życia poetki opowiedziana z perspektywy…

Czytaj dalej

Rok temu w naszym DKK-u dyskutowaliśmy o dwóch powieściach kieleckiego literata i dziennikarza Grzegorza Kozery. Były to Co się zdarzyło w hotelu Gold oraz Droga do Tarvisio. Obie książki bardzo się podobały i stały się zachętą do sięgnięcia po inne pozycje tego prozaika. Toteż …

Czytaj dalej

20 lutego br. na spotkaniu naszego klubu rozpatrywaliśmy problem duchowości jako cechy czy właściwości charakterystycznej nie tylko dla człowieka. Okazało się, że zwierzęta mimo iż, są stworzeniami niższego rzędu również, doświadczają uczuć, potrafią odróżnić dobro od zła, myślą…

Czytaj dalej

Wirtualną podróż do Dubaju, miejsca aktualnie bardzo popularnego turystycznie, odbyliśmy w czasie naszego spotkania 23 stycznia 2019 r. Stało się to dzięki reportażowi Jacka Pałkiewicza i tematycznej prezentacji multimedialnej. Książka wybitnego polskiego dziennikarza bardzo się…

Czytaj dalej

Ostatnie w 2018 r. spotkanie DKK odbyło się 5 grudnia. Dyskusja dotyczyła 3 książek. Były to: Wilk Marka Hłaski, Czarny mercedes Janusza Majewskiego oraz Piąta strona świata Kazimierza Kutza.

Rozmowę rozpoczęłyśmy od twórczości Marka Hłaski. Wilk to zaginiona powieść pisarza, odn…

Czytaj dalej

O miłości, małżeństwie i problemach z mężczyznami dyskutowałyśmy na spotkaniu naszego klubu 24 października br. Tematu do rozmowy dostarczyły nam dwie powieści. Były to: Klara Izy Kuny i Pani Einstein Marie Benedict.

Według klubowiczek, obie autorki przedstawiły losy kobiet roman…

Czytaj dalej