Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 666 | usuń filtr

Popołudnie z kulturą na Bocianku

4 października 2021 r., dzięki współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Filii nr 10 i Klubu Seniora na Bocianku odbyło się spotkanie autorskie z poetą i satyrykiem Wojciechem Kołodziejem. Autor nie tylko cytował swoje wiersze, ale również przytaczał różne anegdoty z życia wzięte. Widzowie podziwiali piękne slajdy z…

Czytaj dalej

Historia Huty "Ludwików"

W ramach II Kieleckich Dni Książki Historycznej gościliśmy Panów Konrada Otwinowskiego i Bartłomieja Tambora na spotkaniu zatytułowanym Historia Huty „Ludwików”.

Czytaj dalej

Spotkanie z Katarzyną Bondą

Dziennikarka, reportażystka, pisarka, Królowa Polskiego Kryminału - Katarzyna Bonda była naszym gościem!

Spotkanie z bestsellerową pisarką zgromadziło wielu fanów jej twórczości, wśród nich wiceprezydenta Kielc Marcina Różyckiego, dyrektora kancelarii prezydenta Bogdana Wenty Sławomira Stachurę oraz panie z Klubu Modnej Babeczki…

Czytaj dalej

Narodowe Czytanie 2019 - Nowele polskie

6 września 2019 r. w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w Filii nr 10 gościliśmy panie z Klubu Seniora z osiedla Bocianek. Wspólnie przypomnieliśmy sobie wybrane nowele należące do kanonu polskiej literatury.

Czytaj dalej

Wernisaż prac plastycznych Krystyny Kościańskiej

4 września 2018 r. w Filii nr 10 odbył się wernisaż i uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych Krystyny Kościańskiej.

Czytaj dalej

Spotkanie autoskie

23 maja w Filii nr 10 odbyło się spotkanie z poetą, wydawcą i krytykiem - Zdzisławem Antolskim. Słowo wstępne wygłosił Piotr Rubach z Uniwersytetu Świętokrzyskiego.

Czytaj dalej

Paczka literacka

27 września gościliśmy w osiedlowym Klubie Seniora. Celem spotkania była promocja książek otrzymanych w ramach akcji "Paczka literacka", zorganizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz FRSI. Oglądane przez seniorów książki dostarczyły nam wielu tematów do dyskusji. Okazało się, że każda książka może sprawić czytelnikowi przyjemność.

Czytaj dalej

Wózek z historią

"Wózek z historią" to autorska akcja Muzeum Historii Kielc. Tym razem "wózek" zagościł na osiedlu Bocianek. 10 września wystawione zostały plansze z historycznymi fotografiami obrazującymi przeszłość i losy naszej dzielnicy. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców osiedla.

Czytaj dalej

Artystyczne spotkania

3 czerwca po raz kolejny odbyła się Noc Bibliotek. Wieczór rozpoczęliśmy wernisażem wystawy prac Oliwii Hildebrandt. Kolejnymi zaproszonymi gośćmi byli aktorzy Teatru Plastycznego SEN - działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spotkanie ze "Sztuką ciszy" w ich wykonaniu zakończone zostało wspólnym tańcem. Zwieńcze…

Czytaj dalej

Spotkanie z dietetykiem

24 maja odbyło się spotkanie z panią Edytą Piwowarczyk, specjalistką w dziedzinie dietetyki, która zaprezentowała najważniejsze wskazania dotyczące współczesnego żywienia.

Czytaj dalej
Strona 1 z 3