Imprezy dla dorosłych

Harcerze w bibliotece

2024-02-24

Grupa harcerzy z Hufca ZHP Kielce-Miasto gościła w Filii nr 10. Druhny i druhowie w ramach projektu "Poszukiwanie Nowych Pół Służb dla Członków Namiestnictwa Starszoharcersko-Wędrowniczego" pomagali przygotować pomoce plastyczne na zajęcia dla dzieci z przedszkoli. Ponadto tworzyli z bibliotekarkami papierowe żonkile na akcję społeczną upamiętniająca poległych w powstaniu w getcie warszawskim. Podczas prac toczyły się sympatyczne rozmowy o harcerstwie. Dla jednych harcerstwo to sposób na spędzanie wolnego czasu, a dla drugi tradycje rodzinne, gdyż w harcerstwie służyły prababcia, babcia i mama. Harcerze na służbie zawsze gotowi są pomagać, mamy więc nadzieję że to nie ostatnia wspólna akcja.