Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Francja elegancja

13 czerwca w Filii nr 9 zebrało się spore grono miłośników Francji z różnych zakątków świata, pośród których znaleźli się nawet przedstawiciele Ameryki Północnej oraz Australii. Najważniejszymi osobami wieczoru byli jednak goście z Francji, wśród nich urodzony w tym kraju Jean-Pierre Kisielewski oraz grupa stażystów Collectif p…

Czytaj dalej

Warsztaty lepienia w glinie

Podczas warsztatów lepienia w glinie, które poprowadziła Tugba z Turcji wolontariusze Europejskiego Korpusu Solidarności oraz stażyści Collectif pour un service civique européen bawili się jak zawsze świetnie w Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Czytaj dalej

Majowe spotkania wolontariuszy w Filii 9

Gdzie w Kielcach można spotkać dużą grupę obcokrajowców zebraną w jednym czasie i miejscu? Oczywiście w Filii 9 MBP im. Jerzego Pilcha w Kielcach! Filia językowa przy ulicy Okrzei ma przyjemność gościć zagranicznych wolontariuszy i stażystów podczas organizowanych przez koordynatorów RCW w Kielcach spotkań oraz lekcji języka po…

Czytaj dalej

Spotkanie wolontariuszy w Filii 9

21 maja odbyło się kolejne spotkanie koordynatorów, wolontariuszy i stażystów Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Czytaj dalej

Spotkanie wolontariuszy

10 maja odbyło się w Filii nr 9 spotkanie koordynatorów i wolontariuszy RCW w Kielcach połączone z warsztatami oraz kolejna lekcja języka polskiego dla wolontariuszy. Nie obyło się bez tańców oraz innych aktywności ruchowych, a także wzruszeń, ponieważ kilkoro obcokrajowców kończy projekt a zarazem swoją przygodę z Kielcami i P…

Czytaj dalej

Spotkanie wolontariuszy

16 kwietnia w Filii nr 9 obyło się spotkanie wolontariuszy i koordynatorów Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, w którym uczestniczyli m.in. stażyści z Francji. Nasi goście znad Sekwany będą wspierać swoją pracą kieleckie instytucje i firmy przez następne pół roku.

Czytaj dalej

Lekcja języka polskiego dla wolontariuszy II

Kolejna lekcja języka polskiego, w której uczestniczyła liczna grupa wolontariuszy z Francji, odbyła się w Filii nr 9 jak zwykle w czwartkowe popołudnie.

Czytaj dalej

Nowi przyjaciele biblioteki

Filię nr 9 odwiedzili wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „Diament” wraz z opiekunami. Mieli okazję zwiedzić bibliotekę, zapoznać się z zasadami działania i udostępniania zbiorów oraz poznać nowego wolontariusza pracującego w filii Hasana z Turcji. Tym samym zainicjowano współpracę obu instytucji.

Czytaj dalej

Lekcja języka polskiego dla wolontariuszy

Pierwsza inauguracyjna lekcja języka polskiego dla wolontariuszy z RCW w Kielcach odbyła się 14 marca 2024 r. w filii obcojęzycznej przy ul. Okrzei. Kolejne będą odbywać się regularnie w czwartki.

Czytaj dalej

Opowiem Ci swoją historię - Tydzień Kultury Języka

Motywem przewodnim XXXII Tygodnia Kultury Języka jest hasło Marka Hłaski: „Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią, ale jak ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi”.

Jednym z celów głównych projektu jest uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu. Postanowiliśmy tym razem trochę na przekór…

Czytaj dalej
Strona 1 z 9