Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 666 | usuń filtr

Warsztaty szydełkowania II

W piątek, 30 września odbyły się kolejne warsztaty szydełkowania dla kobiet z Ukrainy. W czasie, gdy mamy zajęte były robótkami, o zajęcia dla ich pociech zadbali wolontariusze Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Kolejne spotkanie odbędzie się 14 października (piątek o godz. 17). Serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej

Apetyt na Italię

Apetyt na Italię – pod takim hasłem odbyła się w Filii nr 9 kolejna podróż, tym razem do Włoch. Było smacznie, wesoło, romantycznie, tanecznie i multikulturowo. Tym razem odwiedzili nas przedstawiciele aż czterech kontynentów : Europy, Azji, Afryk oraz ameryki Południowej. Oczywiście tematem przewodnim pozostały Włochy i kultur…

Czytaj dalej

Warsztaty szydełkowania I

23 września, we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach, odbyły się pierwsze warsztaty szydełkowania dla kobiet z Ukrainy. Panie poznały tajniki tej wcale niełatwej sztuki. Na kolejne zajęcia zapraszamy już w piątek, 30 września.

Czytaj dalej

Wieczór hiszpański

Wieczór hiszpański, który odbył się 26.04.2022 r. w filii językowej przy ul. Okrzei 9, był naprawdę ognisty. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję poczuć klimat tego gorącego kraju poprzez muzykę, degustację hiszpańskich dań oraz rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Na dobry początek mieliśmy niepowtarzalną okazję wysłuchać fra…

Czytaj dalej

Wieczór irlandzki

17 marca w filii obcojęzycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach odbyło się spotkanie poświęcone obchodom Dnia Świętego Patryka. Gościem wieczoru był rodowity Irlandczyk mieszkający obecnie w Kielcach – Gareth McKinney, który opowiedział o swoim kraju i jego zwyczajach. Z perspektywy Polki mieszkającej w Irlandii przez…

Czytaj dalej

Wieczór Turecki

Uczestnicy wieczornego spotkania w filii językowej, które odbyło się 29 września, na 2 godziny przenieśli się do Turcji. Zaproszenie do wspólnej podróży przyjął od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Wiceprezydent Kielc Marcin Różycki. O niezwykle interesującym, pełnym tradycji, kolorów i smaków kraju opowiadali m.in. Rü…

Czytaj dalej

Narodowe Czytanie 2019

Z okazji 8. edycji Narodowego Czytania Para Prezydencka wybrała 8 nowel polskich. W Filii nr 9 zaproponowano do wspólnego czytania Katarynkę B. Prusa. W rolę lektorów wcielili się bibliotekarze i przybyli goście. Przygotowana scenografia oraz wybrzmiewająca z głośników Katarynka pana Bolesława w wykonaniu Anny German pomogły ws…

Czytaj dalej

Biblioteka bez barier

27 marca gościliśmy członków Koła Polskiego Związku Niewidomych w Kielcach. Uczestnicy spotkania zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem i oprogramowaniem, które ułatwiają osobom z dysfunkcją wzroku korzystanie z dóbr kultury.

Czytaj dalej

Wernisaż wystawy

7 grudnia w Filii nr 9 odbył się wernisaż wystawy pt. "Konkurs na plakat promujący czytelnictwo". Plakaty zostały wykonane przez uczniów Niepublicznego Technikum Zawodowego ZDZ w Kielcach.

Czytaj dalej

Wizyta w bibliotece

24 listopada w Filii nr 9 odbyło się spotkanie ze słuchaczami podyplomowych studiów z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Wizyta ta miała na celu poznanie placówki; struktury jej zbiorów, katalogów oraz specjalistycznego sprzętu.

Czytaj dalej
Strona 1 z 5