Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 666 | usuń filtr

Paczka literacka

27 września gościliśmy w osiedlowym Klubie Seniora. Celem spotkania była promocja książek otrzymanych w ramach akcji "Paczka literacka", zorganizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz FRSI. Oglądane przez seniorów książki dostarczyły nam wielu tematów do dyskusji. Okazało się, że każda książka może sprawić czytelnikowi przyjemność.

Czytaj dalej

Wózek z historią

"Wózek z historią" to autorska akcja Muzeum Historii Kielc. Tym razem "wózek" zagościł na osiedlu Bocianek. 10 września wystawione zostały plansze z historycznymi fotografiami obrazującymi przeszłość i losy naszej dzielnicy. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców osiedla.

Czytaj dalej

Artystyczne spotkania

3 czerwca po raz kolejny odbyła się Noc Bibliotek. Wieczór rozpoczęliśmy wernisażem wystawy prac Oliwii Hildebrandt. Kolejnymi zaproszonymi gośćmi byli aktorzy Teatru Plastycznego SEN - działającego przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Spotkanie ze "Sztuką ciszy" w ich wykonaniu zakończone zostało wspólnym tańcem. Zwieńcze…

Czytaj dalej

Spotkanie z dietetykiem

24 maja odbyło się spotkanie z panią Edytą Piwowarczyk, specjalistką w dziedzinie dietetyki, która zaprezentowała najważniejsze wskazania dotyczące współczesnego żywienia.

Czytaj dalej

Ostatni Król Polski

20 maja odbyło się spotkanie z seniorami osiedla Bocianek poświęcone ostatniemu królowi Polski. Całości dopełniała muzyka, o którą zadbał akordeonista Lech Skawiński.

Czytaj dalej

I Ty jutro będziesz seniorem

22 kwietnia, w ramach cyklu spotkań dla seniorów, odbyło się spotkanie z lekarzem geriatrą, panem Kryspinem Szprochem.

Czytaj dalej

Saga rodu Kossaków

Z myślą o starszych mieszkańcach Bocianka, 31.03 odbyło się pierwsze z cyklu spotkań, mających na celu stworzenie im warunków do intelektualnej rozrywki. Licznie zgromadzonym, gospodarz spotkania, Krzysztof Nawrot przedstawił sagę rodu Kossaków. Zaprezentowane zostały dziesiątki dzieł malarskich, okolicznościowe pieśni i wiele …

Czytaj dalej