Niebieska Strefa A A+ A++

Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Wyświetl klub działający przy filii nr: 1 2 4 8 9

Na spotkaniu DKK, które odbyło się 19. lutego br. tematem dyskusji były dwie powieści: W chmurach Waltera Kirna i Afrykańskie równanie Yasmina Khadry.

W pierwszej z nich przyglądamy się życiu pracownika wielkiej korporacji zatrudnionego jako doradca ds. zwolnień. Mężczyzna "pomag…

Czytaj dalej

O ludziach, którzy całe swoje życie podporządkowali realizacji swoich marzeń, dyskutowałyśmy na spotkaniu DKK, które odbyło się 14. stycznia br. Tematu do rozmowy dostarczyły dwie książki. Były to: Malarka z Szanghaju Jennifer Cody Epstein oraz Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd:…

Czytaj dalej

Po dłuższej przerwie, 4. grudnia br. odbyło się nasze ostatnie w 2014 r. spotkanie DKK. Tematem dyskusji były dwie książki: Uczciwa oszustka Tove Jansson i Ostatnia wieczerza Rachel Cusk.

Tove Jansson to finlandzka pisarka znana szerszemu ogółowi z serii książeczek dla dzieci. Ty…

Czytaj dalej

Po dłuższej wakacyjnej przerwie, 10. września br. odbyło się spotkanie naszego klubu, na którym dyskutowałyśmy na temat trzech książek. Były to: Officium Secretum. Pies Pański Marcina Wrońskiego, Gdzie żyją tygrysy Jeana - Marie Blas de Robles`a oraz Gasnące ognie Antoniego Ferd…

Czytaj dalej

4. czerwca br. odbyło się spotkanie DKK, na którym dyskutowano o dwóch książkach: Towarzyszce panience Moniki Jaruzelskiej oraz Czarnej wodzie Attiki Locke.

Czarna woda to debiut literacki scenarzystki filmowej i telewizyjnej. Akcja powieści rozgrywa się w Teksasie lat 80-tych. G…

Czytaj dalej

Powieść Grażyny Plebanek Nielegalne związki oraz zbiór esejów Andrzeja Stasiuka Nie ma ekspresów przy żółtych drogach były tematem dyskusji na kolejnym spotkaniu DKK 14. maja br.

W pierwszej z książek poruszony został niezwykle ważny problem wielu małżeństw - niewierność. Główny …

Czytaj dalej

O dążeniu do świętości i wcale niełatwym życiu w klasztorze oraz o problemach naszych wschodnich sąsiadów rozmawiałyśmy 23 kwietnia br. na spotkaniu DKK. Przedmiotem dyskusji były: powieść "Opactwo Brede" Rumer Godden oraz reportaże Jacka Hugo - Badera pt. "W rajskiej dolinie wś…

Czytaj dalej

25 marca br. spotkanie DKK rozpoczęło się dyskusją na temat polskich powieści: Napisz na priv Agnieszki Krawczyk i Ostatnie rozdanie Wiesława Myśliwskiego. Są one bardzo odmienne. Ich autorów różnią wiek i doświadczenie życiowe, natomiast same książki tematyka i krąg odbiorców. …

Czytaj dalej

18 lutego br. odbyło się spotkanie DKK, na którym rozmawiano o II wojnie światowej i wydarzeniach, które pozostawiły bolesne wspomnienia i silnie wpłynęły na życie ludzi, zmieniając ich samych i ich losy. Tematu dyskusji dostarczyły dwie książki. Były to: powieść francuskiej pis…

Czytaj dalej

W zimowy, mroźny dzień nowego 2014 roku, 21 stycznia odbyło się spotkanie DKK, na którym dyskutowano o dwóch książkach: My, właściciele Teksasu. Reportaże z PRL-u Małgorzaty Szejnert i Karpie, łabędzie i Big Ben Ady Martynowskiej. Obie autorki w różnych formach literackich przed…

Czytaj dalej