Niebieska Strefa A A+ A++

Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Wyświetl klub działający przy filii nr: 1 2 4 8 9

6 grudnia br. na mikołajkowym spotkaniu DKK w Filii nr 4 pojawił się gość specjalny. Był nim znany już paniom poeta, dziennikarz, red. naczelny kwartalnika myśliwskiego "Łowiec świętokrzyski" p. Janusz Roman Marjański. Dzięki niemu w zbiorach naszej biblioteki posiadamy czasopis…

Czytaj dalej

22 listopada 2017 r. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Filii nr 4 MBP w Kielcach upłynęło na rozmowach o książkach z tzw. "Paczki Literackiej". W ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Wydawnictwo Agora oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w…

Czytaj dalej

11 października dyskusja w DKK dotyczyła aż 5 różnorodnych tematycznie książek. Były to powieści historyczne, obyczajowe oraz wywiad - rozmowa i wspomnienia.

Spośród utworów beletrystycznych najbardziej spodobał się Niewidzialny most Julie Orringer. Amerykańska pisarka stworzyła …

Czytaj dalej

Po długiej wakacyjnej przerwie spotkałyśmy się 13 września, by świętować 10-lecie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Swoją działalność rozpoczął on w 2007 r. w bibliotece przy ul. Okrzei 9 (Filia nr 9), a miejscem dyskusji był sąsiadujący z placówką Klub Animacji Kultury Szkoln…

Czytaj dalej

7 czerwca na spotkaniu DKK rozmawiałyśmy o utworze Eustachego Rylskiego Na grobli. Powieść jest przetworzeniem jego dramatu pt. Chłodna jesień z 1990 r. Głównym bohaterem książki jest sławny pisarz, któremu zasugerowano, że jest potencjalnym kandydatem do Literackiej Nagrody Nob…

Czytaj dalej

24 maja 2017 r. na spotkaniu DKK rozmawiałyśmy o książce Ostatni chłop Anny Błachuckiej. Dyskusja o tej powieści była tym bardziej interesująca, bo nasze spotkanie zaszczyciła swoją obecnością jej autorka. Opowiedziała nam, skąd zaczerpnęła pomysł utworu i kto był pierwowzorem g…

Czytaj dalej

Spotkanie DKK 26 kwietnia zdominowała dyskusja o życiu kobiet w różnych kulturach. Do takich rozmów skłoniły panie dwie lektury. Były to: biografia Madame Sadayakko. Gejsza, która uwiodła Zachód Lesley Downer oraz zbiór opowieści o codziennym życiu współczesnych kobiet arabskich…

Czytaj dalej

29 marca br. spotkanie DKK rozpoczęłyśmy rozmową o ks. Józefie Tischnerze - filozofie, publicyście i autorze wielu cenionych książek. Był znaną i ważną postacią w polskim życiu intelektualnym - "budził zaufanie jako człowiek, inspirował jako filozof, uczył dojrzałej wiary jako k…

Czytaj dalej

22 lutego na spotkaniu DKK dyskutowałyśmy o 2 książkach. Były to: Panna Ferbelin Stefana Chwina i Opowiem Ci o wolności Wacława Holewińskiego. Głównymi bohaterkami obu powieści są kobiety - nietuzinkowe, mądre, ambitne, silne i odważne.

Pierwsza z nich tytułowa panna Ferbelin jes…

Czytaj dalej

Nowy Rok w DKK rozpoczęliśmy 18 stycznia rozmową na temat przyjaźni polsko- katalońskiej. Wątek ten wypłynął w związku z książką Barcelona stolica Polski Ewy Wysockiej, wieloletniej korespondentki Polskiego Radia w Hiszpanii. Dziennikarka w swoich reportażach o stolicy jednej z …

Czytaj dalej