Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 666 | usuń filtr

Boże Narodzenie i zwyczaje świąteczne

19 grudnia, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wysłuchali pogadanki o zwyczajach związanych z obchodami Bożego Narodzenia.

Czytaj dalej

Wszystkich Świętych w Europie

28 października, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wysłuchali pogadanki na temat obchodów tego Święta w Europie i na innych kontynentach.

Czytaj dalej

120. rocznica urodzin Agathy Christie

Z okazji 120. rocznicy urodzin Agathy Christie, w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyło się spotkanie, na którym pensjonariusze wysłuchali życiorysu pisarki i fragmentu jej powieści pt. Trzecia lokatorka.

Czytaj dalej

50. rocznica śmierci Ernesta Hemingwaya

Z okazji 50-tej rocznicy śmierci Ernesta Hemingwaya, 20 lipca pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy wysłuchali noty biograficznej o pisarzu i jego opowiadań z tomu: "Mieć i nie mieć".

Czytaj dalej

Zwyczaje Europy

20 czerwca podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wysłuchali pogadanki o pochodzeniu i zwyczajach związanych z obchodami Nocy Kupały i Nocy Świętojańskiej w Polsce i innych krajach Europy

Czytaj dalej

W świecie książki

19 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyły się zajęcia pt. "Historia pisma i bibliotek", na których wykorzystano książki A. Ganeri Od pióra trzcinowego do edytora tekstu i B. Dostatniego i M. Walczaka Magda w świecie książki a także plansze z rodzajami pisma

Czytaj dalej

Wielkanocne zwyczaje

14 kwietnia odbyło się drugie spotkanie w Środowiskowym Domu Samopomocy. Uczestnicy wysłuchali informacji o organizacji Świąt Wielkanocnych w naszym kraju i innych krajach europejskich a także o tym jak świętowano w dawnej Polsce. Pensjonariusze opowiadali również jak przebiegają przygotowania do świąt w ich domach.

Czytaj dalej

Poznaj Święty Krzyż

10 marca 2011 roku została zainaugurowana współpraca Filii nr 2 ze Środowiskowym Domem Samopomocy przy ul. Krzemionkowej. Pierwsze nasze spotkanie było poświęcone Świętemu Krzyżowi. Uczestnicy wysłuchali wielu legend, m.in. o powstaniu Gołoborza, sabatach czarownic, królewiczu Emeryku i relikwiach Św. Krzyża a także opowieści o…

Czytaj dalej