Niebieska Strefa A A+ A++

Imprezy dla dorosłych

Wybierz filię: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 666 | usuń filtr

Stare Herby na fotografii

23 listopada br. w Filii nr 4 odbyło się cykliczne spotkanie na temat historii dzielnicy Herby. Jego uczestnicy, przeglądając stare fotografie, żywo dyskutowali o dawnych dziejach z p. Krzysztofem Myślińskim z Muzeum Historii Kielc. Spotkanie uatrakcyjniła tematyczna prezentacja multimedialna.

Czytaj dalej

Spotkanie o Herbach raz jeszcze

26 października br. odbyło się kolejne wspomnieniowe spotkanie o osiedlu Herby. W kameralnym gronie, tym razem rozmawiano o historii parafii Świętego Krzyża i działalności Salezjanów.

Czytaj dalej

Dzieje osiedla Herby

20 września 2017 r. w Filii nr 4 z przedstawicielem Muzeum Historii Kielc spotkali się mieszkańcy osiedla Herby. Już po raz czwarty mogli posłuchać o dawnych dziejach dzielnicy, podzielić się z innymi swoimi wspomnieniami i obejrzeć stare zdjęcia czy dawne kroniki filmowe.

Stali uczestnicy naszych historycznych biesiad to prawdz…

Czytaj dalej

Czwóreczka czyta Wesele

2 września nasza biblioteka - Filia nr 4, przyłączyła się do akcji po patronatem pary prezydenckiej pt. "Narodowe Czytanie". W kameralnym gronie, wspólnie z naszymi czytelnikami, czytaliśmy Wesele S. Wyspiańskiego. Było i wesoło i poważnie. Niektóre fragmenty utworu nawet wspólnie odśpiewaliśmy. Jak przystało na weselną atmosfe…

Czytaj dalej