Niebieska Strefa A A+ A++

Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Wyświetl klub działający przy filii nr: 1 2 4 8 9

21 października 2015 r. w Filii nr 8 odbyło się kolejne spotkanie DKK. Na spotkaniu uczestnicy rozmawiali o następujących książkach:

Matka papieża Mileny Kindziuk to opowieść biograficzna o Emilii Wojtyłowej (z d. Kaczorowskiej). Autorka miała niewiele informacji o matce papieża …

Czytaj dalej

23 września 2015 r. w Filii nr 8 odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym rozmawiano o następujących książkach:

Córki rozbójniczki Grażyny Plebanek są zbiorem esejów dotyczących kobiet. Czytelniczki najbardziej zaciekawiły fragmenty mówiące o kulturowym wizerunku kobiety i o k…

Czytaj dalej

26 sierpnia 2015 r. odbyło się spotkanie DKK, na którym dyskutowano o następujących książkach:

Za blisko słońca Sary Wheeler - to opowieść o Denysie Finch Hattonie, angielskim arystokracie. Autorka nie tylko opowiada o barwnym życiu Denysa, ale również kreśli historię kolonizacji…

Czytaj dalej

29 lipca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym dyskutowano o następujących książkach:


"Dzika droga. Jak odnalazłam siebie"
Cheryl Strayed - biograficzna opowieść poświęcona samotnej wyprawie przez szlak PCT (Pacyfic Crest Trial). Autorka opowiada o zmaganiu z własny…

Czytaj dalej

17 czerwca 2015 r. w Filii nr 8 odbyło się spotkanie DKK, na którym uczestnicy dyskutowali o książce Olgi Tokarczuk pt. Prowadź swój pług przez kości umarłych. Spotykamy się tu z kryminałem, nie w klasycznym, lecz pastiszowym wydaniu. Pisarka nie tylko opowiada historię o mordow…

Czytaj dalej

22 kwietnia 2015 r. uczestnicy DKK rozmawiali o następujących książkach:

Choroba narodowa Kena Kalfusa to opowieść o parze małżeńskiej i ich rozwodowych potyczkach na tle dramatycznych wydarzeń z 11 września 2001 roku. Autor opisuje ludzi, którzy nie potrafią rozstać się w sposób…

Czytaj dalej

25 marca 2015 r. w Filii nr 8 odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym rozmawiano o następujących książkach:

Barbara Brylska w najtrudniejsze roli Barbary Rybałtowskiej to opowieść o życiu wybitnej aktorki. Klubowiczki z zainteresowaniem przeczytały jej biografię, z której wył…

Czytaj dalej

25 lutego 2015 r. czytelniczki na spotkaniu DKK rozmawiały o następujących książkach:

Ta, którą nigdy nie byłam Majgull Axelsson to historia kobiety o imieniu MaryMarie, która cierpi na coś w rodzaju rozdwojenia jaźni. Akcja toczy się równolegle w świecie Mary (szwedzka minister)…

Czytaj dalej

28 stycznia 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym dyskutowano o następujących książkach:

Weranda pełna słońca Juliette Fay to opowieść o życiu kobiety, która po stracie ukochanego męża w tragicznym wypadku, zostaje sama z dwójką małych dzieci. Autorka opisuje kilkum…

Czytaj dalej

17 grudnia 2014 uczestnicy DKK rozmawiali o następujących książkach:

"Długi film o miłości: powrót na Broad Peak" Jacka Hugo-Badery to reportaż z wyprawy poszukiwawczej dwu zaginionych i uznanych za zmarłych himalaistów: Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, którzy obok Adama Bi…

Czytaj dalej