Niebieska Strefa A A+ A++

Dyskusyjne Kluby Książki

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.

Wyświetl klub działający przy filii nr: 1 2 4 8 9

25 marca 2015 r. w Filii nr 8 odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym rozmawiano o następujących książkach:

Barbara Brylska w najtrudniejsze roli Barbary Rybałtowskiej to opowieść o życiu wybitnej aktorki. Klubowiczki z zainteresowaniem przeczytały jej biografię, z której wył…

Czytaj dalej

25 lutego 2015 r. czytelniczki na spotkaniu DKK rozmawiały o następujących książkach:

Ta, którą nigdy nie byłam Majgull Axelsson to historia kobiety o imieniu MaryMarie, która cierpi na coś w rodzaju rozdwojenia jaźni. Akcja toczy się równolegle w świecie Mary (szwedzka minister)…

Czytaj dalej

28 stycznia 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym dyskutowano o następujących książkach:

Weranda pełna słońca Juliette Fay to opowieść o życiu kobiety, która po stracie ukochanego męża w tragicznym wypadku, zostaje sama z dwójką małych dzieci. Autorka opisuje kilkum…

Czytaj dalej

17 grudnia 2014 uczestnicy DKK rozmawiali o następujących książkach:

"Długi film o miłości: powrót na Broad Peak" Jacka Hugo-Badery to reportaż z wyprawy poszukiwawczej dwu zaginionych i uznanych za zmarłych himalaistów: Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego, którzy obok Adama Bi…

Czytaj dalej

26 listopada 2014 r. uczestnicy DKK w Filii nr 8 rozmawiali o następujących książkach:

Chińskie szepty Jan Wong - to opowieść o tragicznej historii Chin. Głównym wątkiem powieści jest historia Yin Luoyi, dziewczyny, na którą autorka doniosła w latach 70-tych, będąc wówczas zagorz…

Czytaj dalej

Spotkanie DKK 29 października 2014 r. rozpoczęło się dyskusją na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego. W 150 rocznicę urodzin pisarza klubowiczki prześledziły jego twórczość od Syzyfowych prac poprzez Ludzi bezdomnych, Przedwiośnie, Popioły, Wierną rzekę aż po dramat Uci…

Czytaj dalej

24 września 2014 r. w Filii nr 8 odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym rozmawialiśmy o następujących książkach:

Cejrowski. Biografia Grzegorza Brzozowskiego to biografia znanego autora książek podróżniczych i programu telewizyjnego pt. "Boso przez świat". W opinii klubowicz…

Czytaj dalej

27 sierpnia 2014 r. odbyło się spotkanie DKK, na którym dyskutowano o następujących książkach:

Czarna woda Attici Locke to powieść poruszająca problemy dyskryminacji rasowej, politycznych układów i korupcji. Mimo dobrze rozbudowanego wątku kryminalnego na pierwszy plan wysuwa się…

Czytaj dalej

30 lipca 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK, na którym uczestnicy rozmawiali o następujących książkach:

Morfina Szczepana Twardocha - to powieść, której akcja rozgrywa się jesienią 1939 r. w okupowanej Warszawie. Główny bohater - Konstanty, reprezentuje wszystkie te cechy, …

Czytaj dalej

25 czerwca 2014 r. spotkanie DKK rozpoczęło się dyskusją na temat następujących powieści: Karen Gillece Dryft oraz Mariusza Sienkiewicza Miasto Szklanych Słoni. Są one bardzo odmienne zarówno pod względem formy, jak i treści.

Pierwsza z nich to powieść z cyklu lekkich czytadeł. O…

Czytaj dalej