Dyskusyjne Kluby Książki
Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.
17 maja 2022 gościliśmy z DKK w Klubie Seniora. Martwe Jezioro Olgi Rudnickiej to kryminał z nutą romansu, natomiast Jezus z Judenfeldu Jana Grzegorczyka to raczej powieść obyczajowa, pełna ludzkich historii i tragedii. Książka wywołała wśród Klubowiczek mnóstwo emocji. Spór dot…
Czytaj dalejNa dzisiejszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawialiśmy kryminał oparty na faktach z życia Agathy Christie. Królowa zbrodni Andrew Wilsona, to próba rozwikłania zagadki zniknięcia na dziesięć dni autorki kryminałów. Co się wtedy działo? Dlaczego Agatha zgodziła się na wp…
Czytaj dalejTo już drugie spotkanie DKK w tym roku. Tematem dyskusji był Powrót Anny Lisy Scottoline. Autorka poruszyła serca naszych czytelniczek psychologicznym portretem postaci głównej bohaterki Maggie i jej rodziny. Panie gorąco dyskutowały nad słusznością postępowania matki. Czy powin…
Czytaj dalejKontratyp Remigiusza Mroza i Skradzione życie Magdaleny Wali były tematem dzisiejszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Kolejna odsłona cyklu z mecenas Joanną Chyłką w roli głównej, jako przykład polskiej współczesnej literatury kryminalno-sensacyjnej, nie znalazła uznania …
Czytaj dalejPodczas dzisiejszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy pozycję Carlosa Ruiza Zafona: "Labirynt duchów". Jest to ostatnia, czwarta część cyklu "Cmentarz Zapomnianych Książek". Hiszpański autor w swojej powieści zabiera nas do Barcelony lat pięćdziesiątych. To utwór…
Czytaj dalej19 października 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, przygotowane przez Filię nr 1.
Po przybliżeniu biografii autorki Lucindy Riley, Klubowiczki dyskutowały o jej książce pt. Siedem sióstr. Jest to pierwszy tom serii o tym samym tytule. Prze…
Zbigniew Cybulski, Teresa Tuszyńska, Wiesław Dymny – to niektóre postaci z książki Sławomira Kopera „Stracone pokolenie", które szczegółowo omówiłyśmy na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Ich burzliwe życie prywatne, samotność, a przede wszystkim alkohol doprowadziły do znis…
Czytaj dalejLudzie są dziwni. Ludzie wiele rzeczy robią po nic, a za każdym razem wydaje się im, że to najważniejsza rzecz na świecie. Ciekawe po co ludzie głupieją.
Filip Zawada - pisarz, muzyk, fotograf, autor książek prozatorskich i tomików poezji, nominowany do nagrody NIKE 2020. R…
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zorganizowałyśmy w auli zaprzyjaźnionego Klubu Seniora. Zachowując zasady bezpieczeństwa, dyskutowałyśmy na przykładzie Agathy Christie o różnicach między powieścią kryminalną a sensacyjną.
Natomiast "Nieczułość" Martyny Bundy to książ…
Po dłuższej przerwie wracamy do spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. W centrum dzisiejszej dyskusji znalazły się dwie pozycje z literatury amerykańskiej. Ostatnia piosenka Nicholasa Sparksa i Labirynt kłamstw Tess Gerritsen zostały zaliczone do literatury łatwej i przyj…
Czytaj dalej