Dyskusyjne Kluby Książki
Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego "Promocja Czytelnictwa" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
DKK skierowane są do miłośników książek, do osób, które lubią czytać i rozmawiać o literaturze. Członkowie mają możliwość poznania nowości wydawniczych literatury pięknej i popularnonaukowej, uczestniczenia w spotkaniach z pisarzami oraz prowadzenia interesujących dyskusji. W wyniku współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach z Instytutem Książki w Warszawie powstały DKK w województwie i w Kielcach. Koordynator wojewódzki - Anna Godowska, instruktor WBP w Kielcach (Dział Metodyki, Szkoleń i Analiz), tel. 041 361 53 51 wewn. 206, 207, 208; 041-34-470-74, email: dkk@wbp.kielce.pl
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do klubów działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jerzego Pilcha w Kielcach.
28 czerwca dzieliłyśmy się wrażeniami po przeczytaniu książki Melisy Senate Szczęśliwa przystań. Lektura okazała się ciepła, poprawiająca nastrój, w sam raz do czytania w letnie dni. Przedstawione w niej zostały relacje międzyludzkie i cała gama uczuć: odrzucenie, nienawiść, zau…
Czytaj dalej23 maja dyskutowałyśmy na temat powieści Lampiony Katarzyny Bondy. To trzecia z serii książek o utalentowanej profilerce Saszy Załuskiej, która tym razem będzie musiała stawić czoła szalonemu podpalaczowi. Akcja powieści toczy się w Łodzi, której osobliwi mieszkańcy i tajemnicze…
Czytaj dalejW trakcie dzisiejszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy książkę Jane L. Rosen pt. Dziewięć kobiet, jedna sukienka. Dyskutowałyśmy, jak to możliwe, że przypadkowe założenie sukienki przez kolejne osoby, diametralnie zmienia ich życie, pomaga rozwinąć skrzydła i uw…
Czytaj dalej14 lutego Filia nr 1 uczestniczyła w spotkaniu walentynkowym w Klubie Seniora. Po krótkim wstępie na temat historii Święta Zakochanych i dyskusji, czy wypada w starszym wieku celebrować takie zwyczaje, oddaliśmy się uczcie kulinarnej. Jedliśmy przepyszne gniazda bezowe przygotow…
Czytaj dalejAwaria małżeńska duetu: Magdaleny Witkiewicz i Nataszy Sochy dostarczyła Klubowiczkom wielu emocji. Opinii było więcej niż problemów zawartych w książce. Co może się stać, kiedy w domu zabraknie żony, matki i gospodyni? Otóż panowie zostają sami na „polu bitwy” i nieporadnie pró…
Czytaj dalejHistoria „żołnierzy wyklętych”, ale tych o których historia rzadziej wspomina, była tematem dzisiejszego spotkania DKK-u. W książce Opowiem ci o wolności Wacław Holewiński przedstawił tragiczne losy dwóch młodych kobiet działających w podziemiu okupowanej Polski. Aresztowan…
Czytaj dalejNa dzisiejszym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy twórczość Grzegorza Kozery, na podstawie jego książki pt. Berlin, późne lato. Akcja powieści rozgrywa się w Berlinie, latem 1943 roku. Przedstawienie losów ludności cywilnej bombardowanego Berlina, ukazanie miłości …
Czytaj dalejNie ma starych książek. Nie wolno się na książki obrażać za to, że ich nie rozumiemy. To tylko nie nasz czas…/K. Nosowska/
26 września 2022 roku, na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiałyśmy z Paniami Seniorkami o książce Katarzyny Nosowskiej pt. A ja żem jej powiedziała…
Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki omawiałyśmy twórczość Andrzeja Stasiuka, na postawie jego książki pt. „Przewóz”. Jest to opowieść z okresu II wojny światowej, pełna okrucieństwa i strachu. Ta trudna literatura wprawiła Panie w ponury nastrój, zatem na następne z…
Czytaj dalejKolejne, comiesięczne spotkanie w ramach DKK poświęcone było opowieści o życiu Katarzyny I. Caryca Ellen Alpsten poruszyła seniorki zarówno językiem pisarskim jak i treścią. Pytania: czy Marta, dziewczyna z ludu była inteligentną dziewczyną, która oczarowała Piotra Wielkiego? cz…
Czytaj dalej